Stavět svépomocí či na klíč

Jednoho dne člověk dospěje do stádia, kdy si řekne, že bydlet v paneláku ho nebaví. Že by chtěl mít více prostoru, vlastní zahradu u domu a psa, kterého nemusí každý den venčit po městě. A hlavně nemít protivných a hlučných sousedů v bytě nad sebou. Když je toto rozhodnutí navíc podpořeno dostatečnými finančními prostředky a vlastním pozemkem, zůstává vyřešit jediný problém. Stavět svépomocí nebo si nechat postavit dům na klíč?Svépomocnou stavbu rodinného domu jsem jako pomocník zažil u svých příbuzných. Roky se vleklá stavba, nemožnost koupit si cokoliv do bytu, protože veškerý čas i peníze šly do stavby, tak to děkuji, nechci. Montované domy bude zřejmě moje volba. Dům na klíč vyřeší nejen čas stavby, který se zkrátí na pár měsíců, ale i to, že po přestěhování se do svého budu moci prodat svůj byt.

Velmi se mi líbí styl domu „bungalov“. Jednak nepotřebuji mnoho pokojů v domě, takže mi stačí přízemní dům, jednak se nebudu muset po pár letech zabývat problémem, co se všemi potřebnými věcmi, uloženými na půdě, které ve skutečnosti nepotřebuji. Takže si vyhradím čas na projekty domů na internetu a vyberu si ten svůj dřevodům podle jeho velikosti a vnitřní dispozice. Už vím, že montované domy mají dobře vyřešenou izolaci úniků tepla, takže mohu očekávat nízké náklady na vytápění, kdyby se opět vrátily tuhé zimy.

Nyní se nemíním učit dělat s betonem, natahovat se s plnými kolečky po staveništi a stále shánět někoho, kdo rozumí tomu, co na stavbě potřebuji a zjišťovat, jestli jsem si vybral dobrého mistra. Takže nakonec asi zvolím stavbu na klíč. Akorát budu dohlížet, zda se vše vyvíjí podle mých představ. Dřevodům je pro tuto volbu ideální, na stavbu přivezou prakticky hotové stěny, dům postaví, udělají střechu a mně zůstane už jen vybrat vhodný nábytek, pokud ten starý nechám ve starém bytě.

Takže stavět dům není až takový problém, když si vyberete dřevodům a stavbu na klíč.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..