Bezpečné schodiště v rodinném domě

Rozhodli jste se pro život v rodinném domě? Rádi byste si svůj vysněný rodinný dům nechali postavit? Jestliže je vaše odpověď ano a zároveň toužíte po dvoupatrovém rodinném domě, s největší pravděpodobností se neobejdete bez schodiště. Právě u schodiště se v článku zastavíme. Ačkoliv se to nezdá, nemělo by být schodiště ignorováno. Jedná se o důležitou součást rodinného domu. Kromě toho by mělo být dostatečně bezpečné, ať už po něm chodíte vy nebo vaše děti. Povíme vám, jak by takové bezpečné schodiště mělo vypadat. Pojďme se na to podívat.


Bezpečné schodiště? ANO!

Chcete-li dosáhnout bezpečného schodiště, musíte počítat s vyšší investici, co se týče finančních prostředků. Tato investice se vám bezpochyby do budoucna vyplatí. Jestliže nemáte děti, myslete na to, že je časem mít můžete. Každé dítě bude prozkoumávat věci, a to včetně schodiště. Je to tedy jeden z důvodu, proč se zaměřit na bezpečnost. Mimo jiné budete schodiště využívat i vy. Jak by měly vypadat bezpečné schody? Schody musí mít minimální šířku 90 cm. Tato šířka se vám postará o pohodlné chození, ať už jdete nahoru nebo dolu. Stupně a optimální výška schodů by se měla pohybovat kolem 14 až 16 cm. Hloubka schodů je poté stanovená na hodnotu 28 cm.

Líbí se vám točivé schody? Z designového pohledu mohou tyto schody zaujmout. Vy však musíte myslet na to, koho budete v budoucnu stěhovat a jak často schody budete využívat. Točivé schody jsou zajímavé, ale rozhodně nepraktické, co se týče stěhování. V neposlední řadě se nedají považovat za úplně bezpečné. Ke každému schodišti patří zábradlí. I to má své parametry, aby se zábradlí mohlo považovat za bezpečné. Jak vysoké tedy musí být zábradlí? Odpověď je jednoduchá, zábradlí by mělo být vysoké alespoň 1 metr. Určitě nikomu neublížíte tím, že si necháte postavit o něco vyšší zábradlí. Postaráte se tak lépe o bezpečnost svého schodiště.

Co ještě vědět o schodišti?

Každé schodiště je vyráběno z materiálu. U materiálu se nyní zastavíme. Jaký materiál patří k těm nejoblíbenějším a nejvyužívanějším? I tato otázka není vůbec složitá. Oblíbeným materiálem je totiž dřevo. Dřevěné schodiště ovšem musí být v přijatelných podmínkách. Jedině tak mohou výrobci ručit za životnost materiálu. Teplota prostředí by se měla pohybovat od 18 do 22 stupňů Celsia. Vlhkost by přitom neměla přesáhnout hranici nad 50 %. Jestliže už teď víte, že výše uvedené hodnoty nemůžete splnit, poohlížejte se po oceli. I ocel patří mezi oblíbené a často používané materiály.

Co od schodiště ve zkratce očekávat? Maximální funkčnost, životnost, odolnost proti opotřebení a bezpečnost. Bezpečnost by se u schodiště měla podtrhnout. Tento bod si zapamatujte, pokud jste u stavby rodinného domu ve fázi, kdy řešíte schody. Schody se v rodinných domech často využívají, a tak by bezpečnost neměla být ignorována, jak jsme již naznačovali v předchozích odstavcích.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..