Snadný způsob, jak postavit kvalitní schodiště

Hlavní funkcí venkovního schodiště je překonávat výškové rozdíly, např. mezi domy a ulicí. Své využití ale najde také v zahradách a dalších exteriérech, všude tam, kde je třeba spojit místa různé úrovně. Kromě své praktické funkce může venkovní schodiště hrát i roli okrasnou či přispívat k jedinečnému charakteru lokality. V každém případě musí být pohodlné a bezpečné. Nároky na kvalitu a provedení venkovních schodů se ještě více stupňují, když si uvědomíme, že jsou vystaveny povětrnostním vlivům. Je třeba, aby odolaly působení vlhkosti, mrazu, sněhu či letním teplotám. Citelnou újmu by jim v zimních měsících neměly způsobit ani posypové materiály jako sůl či písek. Za mokra se zase chceme spolehnout, že nebudou příliš kluzké. Z toho logicky plyne, že použité materiály musí být skutečně pevné, stabilní a vysoce trvanlivé.

Z čeho schody postavit?

Když se rozhlédneme v blízkém okolí, všimneme si, že schody se v dnešní době staví prakticky ze všech tradičních materiálů. Často tak zdoláváme schody kamenné i dřevěné nebo scházíme po stupních z cihel a z kovu. Avšak vzhledem k univerzálnosti a kvalitě se stále více uplatňuje beton, a to zejména ve formě prefabrikovaných prvků.

stupne

Každá varianta má charakteristické kouzlo, ale pochopitelně i své nevýhody. Kamenná schodiště se vyznačují spolehlivostí, což se ovšem projeví na ceně a fyzické náročnosti stavební práce. Velmi esteticky působí dřevo, zvláště v parcích a zahradách, ale bohužel jen dočasně, má totiž kratší životnost. Skutečný problém představuje dřevěné schodiště v zimě, protože na jeho údržbu nelze použít sůl. Nejlepší poměr mezi cenou a výdrží tak představují schodišťové dílce z betonu, které vynikají svou odolností.

Jednoduché a odolné řešení

Stavba betonového schodiště může v někom vyvolat mylnou představu, že se jedná o časově náročnou akci. Díky výhodám prefabrikovaných dílců jsou komplikované stavební postupy (např. odlévání betonu do formy) minulostí. Jednoduché schodiště lze dokončit i během několika hodin. Schodišťové stupně z betonu a další nutné prvky (např. podesty, boční schodnice, nájezdové rampy) fungují na principu stavebnice. Stavebník si je vybere z katalogu a na místě pak proběhne jen pokládka, popřípadě úprava okolí. Některé typy jsou k dispozici skladem, jiné se naopak vyrábějí na základě projektu podle přání zákazníka.
schodistove stupne

 

Bohatý výběr pro každý projekt

Toto řešení se uplatní skutečně všude. Stavitelé si na něm pochvalují zvláště jeho univerzálnost. Podle potřeby se sestavy doplňují umělým kamenem nebo obkládají dřevem. Lépe tak zapadnou do okolí. Schodišťové dílce se ve velkém měřítku aplikují u moderních novostaveb a běžně se s nimi setkáváme v městském prostředí.
schody
Nejčastější námitkou proti betonovým schodištím je fakt, že na někoho mohou působit studeným, až industriálním dojmem. Tato kritika ale příliš neobstojí. Při pohledu do katalogů předních výrobců se přesvědčíme, že k dispozici jsou také systémy s povrchovou úpravou. Není pak žádný problém do zahrady zvolit např. barevné betonové stupně s reliéfem připomínajícím dřevo. Stylový nádech nabízí varianta imitující bloky starých, ošlapaných schodišť. Pestrý vějíř nabídky schodišťových bloků doplňuje hned několik barevných odstínů.

Pokud se rozhodnete pro stavbu podle popsaného systému, bude to rozhodnutí moudré. Získáte schodiště skutečně robustní, které Vás za každého počasí povede bezpečně nahoru či dolů a vydrží neuvěřitelně dlouho.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..