Kvalitní matrace vám zajistí kvalitní spánek

Mnoho lidí si myslí, že kvalita jejich spánku souvisí pouze s typem postele. Ta však závisí na mnoha dalších faktorech, mezi které bychom mohli zařadit hladinu stresu, množství starostí a v neposlední řadě také typ matrace. Pokud se chcete kvalitně a zdravě vyspat, měli byste doma mít vhodnou matraci. Existuje ovšem několik velikostí, které si dnes blíže představíme.

Matrace 140 x 200 centimetrů

Mezi nejpoužívanější typy patří matrace 140 x 200 centimetrů, která se používá v drtivé většině jednolůžkových postelí, zvláště pak francouzských lůžek. Jde o kombinaci lůžka a válendy, jež se v poslední době stala naprostým hitem. I na ně lze použít matrace z polyuretanové pěny se středem z pevnější desky. Ten zajistí, aby měla matrace odpovídající nosnost a ihned se na prostředku neproležela.

Matrace 160 x 200 centimetrů

Dalším oblíbeným typem je matrace 160 x 200 centimetrů, která se ovšem využívá v trochu odlišné oblasti. Nalezli bychom je v užších manželských postelích, na kterých se pohodlně vyspí dva lidé. Zajišťují kvalitní i zdravý spánek, což se jistě pozitivně projeví na vaší denní náladě. K dispozici jsou jak klasické levné matrace, tak i luxusnější typy se zdravotní certifikací. Rozměrově se výtečně hodí do postelí s rošty i do širokých francouzských lůžek s deskou.

Matrace 180 x 200 centimetrů

Posledním typem jsou matrace 180 x 200 centimetrů. Nejčastěji jsou vyrobeny z vysoce kvalitních polyuretanových tepelně modifikovaných vláken o různé tuhosti. Díky této diverzitě je možné udělat jednu stranu matrace o něco měkčí než druhou. Sedmizónový profil navíc zajistí správnou oporu těla, pružnost a komfortnost. Díky dostatečně vysokému jádru se na této matraci budete cítit opravdu jako v bavlnce.

Výběr matrace do vaší postele rozhodně nepodceňujte, neboť chybně zvolený typ by mohl negativně ovlivňovat kvalitu vašeho spánku.

Označení:  ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..