Aké matrace do spálne

Čím náročnejší pracovný deň absolvujete, tým dôležitejšie je si dobre oddýchnuť. Veď preto sme venovali toľko úsilia zariadeniu svojho domu, aby sme vytvorili skvelé zázemie pre svoju rodinu aj miesto, kde naberieme nových síl. Ale oddych po práci neznamená iba obývačka s veľkým televízorom a pohodlnou sedačkou. Pre kondíciu a pohodu je predovšetkým dôležitý spánok. A to, na čom spíme.

Mnoho rodín kupuje nový nábytok vtedy, keď sa sťahuje do nového domu a potom sa snaží udržiavať ho čo najdlhšie. Nábytok sa mení zväčša len u detí, ktoré rastú a ich potreby na vybavenie izieb sa menia, alebo v prípade nejakej nehody, ako je záplava, vytopenie a podobne. A hoci pri skriniach je takýto postup v poriadku, pri posteliach by sme sa na ich životnosť mali pozerať trochu inak.

Doba, počas ktorej nám postel dobre slúži, nie je daná len trvanlivosťou materiálu, z ktorého je rám postele zhotovený. Oveľa dôležitejšie, ako to, či posteľ vŕzga, je fakt, či matrac nie je vyležaný. A toto si uvedomuje len málokto. Zmena totiž prichádza veľmi pozvoľne, ani ju neregistrujeme. Jednoducho si každý večer ľahneme do svojej postele a očakávame, že sa ráno zobudíme čerstvý ako rybička. No naše telo čosi váži, často neskôr viac, ako skôr, a matrace musia našu váhu niesť každú noc a celú noc. Nemôžeme sa potom čudovať, že to na nich zanechá stopy. Že sa prosto opotrebujú a už nedokážu poskytovať oporu nášmu telu tak, ako keď boli nové. Matrace treba včas vymeniť. Skôr, ak sa ohlásia prvé zdravotné problémy.

Počas spánku sa často na posteli otáčame. Raz spíme na boku, raz na chrbáte a občas aj na bruchu. V každej polohe by mala chrbtica byť matracom podopieraná tak, aby nevznikal zbytočný tlak na medzistavcové platničky a aby neboli niektoré svaly chrbta napnuté a iné ochabnuté. To si potom fakt neoddýchneme a za tie dlhé nočné hodiny môže pomaly dôjsť k deformáciám, ktoré sa cez deň hlásia ako bolesť chrbta. Mnoho ľudí to pripisuje nesprávnemu sedeniu alebo fyzickej námahe, no často ich spôsobuje vyležaný matrac.

Včasná výmena matrace v spálni môže bolesti predísť alebo výrazne oddialiť nástup prvých bolestí chrbta a šije. Nemusíte čakať, kým budete chorý, aby ste si kúpili ortopedický taštičkový matrac a dobe sa vyspali. Svoje telo môžete pred problémami a bolesťami chrániť už od začiatku a všetkým neduhom tela predísť.

matrac

Veľké množstvo taštičiek (malých pružín uzatvorených v osobitných obaloch) dokáže poskytovať oporu telu bez toho, že by vás matrac tlačil na pleci alebo na boku. Perfektne kopíruje tvar vášho tela. Každá strana matraca má inú tvrdosť a vyberiete si tú, ktorá vám lepšie vyhovuje. Antistatický poťah umocňuje dobrý pocit počas spánku a je možné ho kedykoľvek podľa potreby vyprať v automatickej práčke.

potah-stressfree

Matrac je predávaný v rôznych šírkach, takže sa hodí do každej postele, odporúčaný je na lamelový rošt. Takisto výška, v ktorej si matrac môžete kúpiť, je rôzna. Nákupom nového vysokého matraca na vašu staršiu posteľ tak o pár centimetrov zvýšite polohu lôžka nad podlahou a tým si uľahčíte líhanie do postele a ranné vstávanie. Takéto drobné zmeny uľahčia život najmä starším ľuďom. Výhodným doplnkom k novému matracu do spálne je anatomický vankúš, pomôže odstrániť bolesti ramien a krku.

Ak ste si už zvykli na váš súčasný nábytok a nechce sa vám ho meniť za nový, nemusíte. Pre váš lepší sa a spokojnejší život postačí, ak vymeníte staré matrace za nové. S ich správnym výberom vám pomôže stránka http://spravnymatrac.sk, jednoduchým dotazníkovým spôsobom odpoviete na niekoľko otázok a už onedlho sa budete tešiť zo zdravého a osviežujúceho spánku každú noc.
 Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..