Kované prvky v domě působí luxusně

Mistrnou práci uměleckých kovářů obdivujeme zejména u hradů, zámků či jiných historických objektů, které zdobí nejrůznější kované prvky od vstupních bran, přes zábradlí, mříží na oknech nebo studních, až po nejrůznější zdobné prvky na starých zbraních, brnění, či vybavení kuchyní.


To vše jsou neodmyslitelné součásti historie, která však může i dnes zdobit interiéry i exteriéry našich obydlí. Zejména v kontrastu s moderním vybavením mohou kované prvky působit dekorativně a luxusně.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

I moderní dům může být oplocen zděným či kamenným plotem, který dotváří kované prvky. Nejen plot, ale i kovaná brána, vrata a zábradlí je ideálním řešením, které jednak působí velice luxusně, a jednak je při minimální údržbě zárukou dlouhé životnosti. Kromě kovaných plotů, bran či zábradlí lze moderní obydlí ozvláštnit i dalšími kovanými prvky, jako jsou různé ornamenty, kroucené tyče, sloupky, spony, návleky, madla, voluty atd.

Jak na kované prvky?

Kované prvky jsou běžně dostupné v mnoha obchodech s vybavením pro dům, zahradu a domácnost. Lze je poznat i podle ceny, kované jsou vždy dražší. Pokud chcete disponovat originálními prvky, tak v takovém případě je potřeba se obrátit na umělecké kováře, kteří dokáží vytvořit kované prvky na míru. Je zde vyšší cena, ale zároveň je zárukou kvalitně odvedené práce a skutečnost, že dané kované prvky máte jen vy.

5504340152_2fe6938c88_b

Drobné kované prvky jsou však často k dostání bez nutnosti obracet se na uměleckého kováře. Rovněž moderní interiér si můžete vybavit luxusními, a přitom ne příliš drahými kovanými prvky. Pokud máte ve svém domě krb nebo krbová kamna, je to jedinečná možnost, jak si tento tepelný zdroj dovybavit kovanými prvky v podobě mříží, krbového nářadí, luxusní kované nádoby na dřevo a dalšími doplňky. Krásně také působí schodiště, které je dominantou obytné místnosti. Schodiště může být rovné, zaoblené, točité, materiálem může být dřevo, ocel, sklo, ale vždy může být doplněno o kované prvky. Obzvláště luxusně působí točité kovové schody doplněné o zábradlí, které může být různě tvarované. Právě v kontrastu s moderním vybavením může kované točité schodiště, nebo alespoň zábradlí u schodů působit luxusně.

175515075_f43b36d601_b

Ovšem i malé drobnosti, jako jsou kliky u dveří či oken, držadla a madla u komod a skříní, nebo i různé spojovací prvky u starožitného i moderního nábytku, mohou být z kovaných prvků. Zrovna tak rámy zrcadel, výtvarných děl nebo předsíňových stěn mohou být kovové a jejich zdobení z rukou uměleckého kováře bude zajímavou ozdobou vašeho interiéru.

3227282999_7cc51521f0_o

Zrovna tak na zahradě je celá řada možností, jak vhodně zakomponovat kované prvky. Zejména venkovní kuchyně, pergoly, jejichž součástí je gril nebo venkovní krb, jsou jedinečnou příležitostí pro kovové prvky v podobě krbového či kuchyňského náčiní, nebo nejrůznější artefakty, které lze umístit u sezení, nebo vedle chodníku či jinde na zahradě. Všude přitáhnou pozornost a zapůsobí nevšedním a luxusním dojmem.

Zdroj obrázků: flickr.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..