Mříže do oken pro lepší pocit bezpečí

Zabezpečit dům před zloději patří dnes bohužel k naprosté nutnosti. Nenechavci se stále zdokonalují ve svých metodách, jak se dostat do nejrůznějších objektů. Proto je třeba být o krok napřed a pořídit si především bezpečnostní vchodové dveře a zajistit také okna. Na současném trhu jsou čtyři typy mříží, a sice pevné, nůžkové, mříže TETRA a zabezpečení oken ABUS.


Pevné mříže

security-373179_640Jsou nejobvyklejším zabezpečovacím prvkem montovaným na okna. Jsou zhotovovány podle požadavků pojišťoven. Na výběr jsou nejrůznější velikosti, tvary od jednoduchých až po umělecké provedení s ozdobnými kovanými prvky. Vybrat si můžete i styl a motiv, který bude korespondovat se vzhledem vašeho domu. Je možné si také vypracovat vlastní výtvarný návrh. Mříže mají vesměs povrchovou úpravu lakováním, případně pozink a vrchní úprava práškovým lakem.

Nůžkové mříže

Největší výhodou nůžkových mříží je jejich „neviditelnost“, což znamená, že pokud jste doma, můžete je složit, aby nerušily výhled z okna.

6133623030_63543deb11_zDalší výhodou je, že ve složeném stavu nezaberou téměř žádný prostor a neruší estetický dojem vnější strany domu.

Rovněž jejich montáž je rychlá, neboť nevyžaduje stavební úpravy. Instalovat se mohou vně domu i do jeho interiéru. Pohodlná manipulace s mříží je umožněna kladkami v dolní nebo horní části mříží.

Mříže TETRA

Jde o výrobek z extrudovaného duralu v australské licenci, který má velice estetické řešení. K jeho přednostem patří vysoká pevnost a zároveň nízká hmotnost a odolnost vůči rezivění. Materiál těchto mříží nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Díky mimořádně příjemnému estetickému vzhledu lze tyto mříže použít i v interiéru.

Zabezpečení oken ABUS

Systém ABUS představuje další krok z hlediska zabezpečení objektů. Jedná se o rozvorové okenní kliky, okenní závory a přídavná zařízení k pantům. Jejich osazením se okna zabezpečí proti možnému vysazení nebo vytlačení. Tyto bezpečnostní prvky lze použít na všechny typy oken.

Boční mříže a sítě do oken

Tyto produkty slouží k tomu, aby se mohlo větrat vyklopením okna a vzniklou mezerou neměl možností uniknout domácí mazlíček.

family-room-670281_640

Montují se přišroubováním nebo přilepením. Stejnou službu udělají i sítě, které slouží pro hmyzu, nebo k vymezení prostoru pro psa či kočku v autě.

Zdroj obrázků: flickr. com (Lautergold)
Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..