Natřete nevzhledné radiátory

Nátěr teplovodních radiátorů je nutný nejen z estetického hlediska, ale především jako ochrana před korozí. Nátěrové hmoty musí odolávat vysokým teplotám, aby i po velkém zahřátí zůstaly pružné a reagovaly na roztažnost materiálu při jeho zahřívání, aniž by popraskaly.


Speciální nátěrové hmoty musí dlouhodobě zachovávat i svůj odstín. Běžné barvy by na horkém radiátoru brzy zežloutly, což by nebylo hezké hlavně u bílé barvy.

Kdy natírat

Natírat je nutné zásadně, když jsou radiátory vychladlé. Proto je dobré si tuto práci naplánovat na jaro či léto. Na teplém radiátoru by totiž barva zasychala příliš rychle, což by ovlivnilo její optimální vlastnosti.

Chceme-li radiátor demontovat, nesmíme zapomenout zavřít kromě ventilu přívodu také ventil na „zpátečce“, tedy na odtoku z tělesa do zpáteční větve rozvodu. Když tento ventil chybí, raději natřeme radiátor přímo na stěně, jelikož jeho odpojení by bylo příliš komplikované. Musíme však zakrýt ventil, převlečnou matici apd., abychom je nezanesli barvou.

radiator-706325_960_720

Samozřejmě, že je lepší mít radiátor odpojený, protože máme volná přístup ze všech stran a barvu můžeme nanášet i stříkáním.

Příprava je základem úspěchu

Podklad musí být čistý a odmaštěný. Pokud je starý nátěr soudržný, můžeme jej ponechat. Je-li ovšem popraskaný a nefunkční, musíme odstranit všechny nesoudržné zbytky starého nátěru a vybrousit všechna zasažená místa ocelovým kartáčem nebo brusným papírem.

Základní nátěr

Nejpve aplikujeme základový antikorozní barvu a teprve po jejím zaschnutí natíráme barvou vrchní. Použít můžeme i tzv. jednošichtové barvy typu dva v jednom. Pod syntetické vrchní barvy jsou určeny syntetické nátěry nebo vodouředitelné hmoty.

heater-1244926_960_720

Vrchní nátěr

Pokud se starý nátěr neloupe a neobjevují se rezavá místa, stačí pouze udržovací nátěr vhodnou vrchní barvou. Povrch však musíme očistit a odmastit vodou se saponátem nebo technickým benzínem. Původní nátěr mírně zdrsníme jemným brusným papírem. Pak naneseme vrchní barvu v jedné či dvou vrstvách podle stavu radiátoru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..