Stará střecha v novém kabátu

Máte-li starou střešní krytinu, ale ještě dobré krovy i střešní latě, nemusíte střechu hned bourat a stavět novou. I stará střecha se může obléci do nového kabátu, který jí zajistí nejen nový vzhled, ale i další dlouhou životnost. Novým kabátem na střeše může být nátěr, či nástřik speciální barvou, která střešní krytinu ochrání bez stárnutím a dodá jí nový lesk.


Natřít a zrenovovat lze střechu taškovou, plechovou, eternitovou, betonovou, alukrylovou či asfaltovou. Rovněž není rozhodující, zda se jedná o střechu šikmou nebo rovnou. Každá střešní krytina časem podléhá povětrnostním vlivům, působí na ní nejen déšť, sníh, slunce a výkyvy teplot, ale také mechy a lišejníky. Novým nátěrem se krytina kvalitně zrenovuje a získá novou zářící barvu.

13588379995_fc1622979d_b

Základem kvalitního nátěru je správná příprava, jejíž podcenění by vedlo ke špatnému přilnutí barvy a jejímu brzkému odlupování. Pokud krytina nebyla natřena, jako je to v případě tašek či eternitu, je očištění možné tlakovou vodou. Pro takovou práci je lepší zvolit odbornou firmu, která je na to vybavena. Střechu vám očistí tlakovou vodou, provede lokální opravy či vymění poškozené prvky.

5968379536_0596c9aac9_b

Pak teprve provede nástřik ochrannou barvou, kterým se dosáhne nového vzhledu střechy a prodloužení její životnosti. U plechových střech je třeba odstranit staré nátěry, které již nedrží. To je možné mechanicky špachtlí či drátěným kartáčem, případně i smirkovým papírem. Pak se veškeré nečistoty zametou a povrch se ještě odmastí. Nesmí se zapomenout ani na různé záhyby, klempířské spoje a další členitá místa, kudy by mohla zatékat voda. Teprve pak lze aplikovat nejprve základní barvu a následně konečný nátěr střešní plochy.

9628369055_5f9d6dceb2_k

Nová finální barva nejen obnoví vzhled střechy a tedy celého domu, ale dovede též vhodně změnit její odstín. Novým nátěrem získáte nejen zvýšenou odolnost střešní krytiny před klimatickými vlivy, ale také ochranu před usazováním lišejníků a mechů a před působením exhalátů obsažených v ovzduší a dešti. Novým nátěrem je možné renovovat dokonce i některé hodně staré střešní krytiny, které budí dojem, že jsou na odpis.

Zdroj obrázků: flickr.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..