Péče o plynové spotřebiče

Ne každý si může dovolit pravidelnou obměnu plynových spotřebičů v domácnosti za nové moderní typy. Proto je potřeba se o starší plynové spotřebiče náležitě a pravidelně starat, aby dobře sloužily. Nejlepší zárukou jejich správného fungování je servis plynových spotřebičů.


Přesto je třeba po více letech uvažovat o jejich výměně za nové, neboť moderní plynové přístroje mají mnohem lepší bezpečnostní prvky, což je právě u plynu důležité. O tom, že váš plynový spotřebič dosluhuje, by vás měl informovat technik při servisní prohlídce, jejichž pravidelné termíny byste neměli opomíjet.

5295158851_f522445697_b
V českých domácnostech jsou ještě hodně používány průtokové plynové ohřívače vody. Mají sice jednoduchou konstrukci, ovšem jejich životnost odhadovaná na 15 až 20 let je často o hodně překračována. Staré karmy se ani nevyplatí opravovat, neboť na dnešním trhu je široká nabídka nových přístrojů, které jsou k dostání za příznivé ceny. Jsou mnohem výkonnější i při nižší spotřebě, takže se vám vstupní investice brzy vrátí, ale hlavně budete mít záruku spolehlivosti a bezpečnosti. Současné plynové spotřebiče obsahují celou řadu inovací zejména v oblasti bezpečnostních prvků, jako je pojistka plamene, detekční čidlo na únik plynu a spalin, či pojistka proti přehřátí spotřebiče.

6370596583_c1526432c4_b
Dalšími plynovými spotřebiči jsou plynová topidla, mezi kterými vynikají tradiční „vafky“, které se ještě dnes v některých domácnostech používají. Jednalo se o velmi jednoduché přístroje, u nichž stačila drobná údržba, aby fungovaly i přes doporučenou dobu životnosti.

4561029667_dc785ba93c_b

Této popularity využily některé české firmy a přišly s inovací kamen značky Gamat a obnovily jejich výrobu. I když se jedná o značně inovovaný typ, stále nedosahuje takových bezpečnostních parametrů, jako moderní plynové kotle. Aby vám plynový kotel, ale i jakékoliv jiné plynové spotřebiče správně sloužily, je třeba dodržovat termíny pravidelných servisních prohlídek. Ty by měl provádět odborný servisní technik jednou ročně. Ideální doba pro prohlídku je po skončení topné sezóny.

Zdroj obrázků: flickr.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Jeden komentář k Péče o plynové spotřebiče

  • Hanča  napsal:

    U plynových spotřebičů si dávejte bacha, dokáží udělat daleko větší škody jak elektrické

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..