Plísně na stěnách

Pokud se vám v domě nebo v bytě objeví tmavé vlhké skvrny na stěnách, nebo vám v horším případě začne opadávat omítka a ucítíte zatuchlý zápach, je to neklamné znamení přítomnosti plísně. Abyste plíseň odstranili jednou provždy, je třeba pochopit příčinu jejich vzniku a podstatu rozšiřování.


Plísně jsou v podstatě mikroorganismy, které potřebují ke svému životu a vývoji materiály obsahující vodu. Máte-li tedy vlhké zdivo, je to nejlepší živná půda pro růst těchto mikroorganismů, ke kterým patří řasy, lišejníky a plísně.

1

V první fázi při odstraňování plísní musíme usmrtit plísně vhodnou dezinfekcí a zároveň mechanicky odstranit mazlavé povrchy a skvrny. Při tomto postupu se aplikují tři základní fáze, a to postřik, namočení a otření. Po usmrcení plísní následuje mechanická očista, která se musí provádět pouze za mokra z důvodu zabránění rozprašování a vdechování částic plísní. K protiplísňové dezinfekci jsou v prodeji speciální přípravky, kterými se napadená místa postříkají a po několika hodinách působení se setřou vlhkou tkaninou nasycenou dezinfekčním roztokem.

2

Až stěny vyschnou, následuje vybílení celého prostoru, které má estetický i hygienický význam. Z preventivních důvodů je z hlediska dlouhodobého působení a zabránění vzniku plísní na stěnách třeba přidat do zakoupeného minerálního nátěru speciální dezinfekční prostředek, který se vmíchá v poměru předepsaném na obalu.Toto ošetření se provádí alespoň dvojnásobným nátěrem. Po vybílení se už dá pouze čekat, zda bude naše snažení úspěšné.

3

Nejdůležitější metodou v boji proti plísním na stěnách je prevence, spočívající v dostatečném větrání. Proudění vzduchu je nejdůležitějším faktorem, který zabraňuje tvorbě plísní.

4

Někdy však bývají příčiny vzniku plísní na stěnách složitější a často spočívají ve stavebních závadách. Klasickým příkladem jsou nekvalitní izolace nebo nevhodná plastová okna, která zabraňují cirkulaci vzduchu v místnosti. Příčinou vzniku plísní může být i nedostatečné vyschnutí novostavby a předčasné zabydlení interiéru. Proto není vhodné dostavovat dům v zimním období, kdy je možnost větrání omezená.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..