Stavba kadibudky

Jak je známo, existuje jedno místo, kam i pan král musí chodit sám. Tam, kde není kanalizace, se obvykle staví dřevěná budka všeobecně známá jako kadibudka. Často to bývá první stavba na pozemku, než začneme stavět rodinný dům nebo budovat zahradu mimo svého bydliště. Rovněž tam, kde není v dosahu veřejná kanalizace, jako třeba u chaty či chalupy, si můžeme pořídit kadibudku.


Jsou dva způsoby, jak přijít ke kadibudce. Buď si zakoupíte hotovou a pouze ji usadíte na místo, nebo si ji můžete postavit svépomocí. Není to nic náročného a stavbu kadibudky zvládne i průměrně zručný kutil. Navíc budete mít příjemný pocit s vlastnoručně zhotoveného díla, na které budete pyšní nejen sami před sebou, ale i před případnými návštěvami. Posedět ve vlastní kadibudce v tichu zahrady a za zpěvu ptáků je určitě mnohem hezčí zážitek, než když musíte poslouchat všemožné zvuky v panelovém domě.

Kadibudka

Než se do stavby kadibudky pustíte, je třeba promyslet její velikost, tvar, materiál a umístění. Mělo by to být místo někde v rohu pozemku a pokud možno ne přímo u plotu souseda nebo v blízkosti frekventované ulice či chodníku. Někomu absolutně nezáleží na vzhledu kadibudky. Existují případy, kdy je člověk schopen vykopat díru do země zakrýt ji křížně deskami na které postaví vyřazenou telefonní budku. Takové řešení vypovídá o naprosté absenci smyslu pro vkus a estetiku. Oč je hezčí klasická dřevěná kadibudka, která láká svým útulným a na oko malebným dojmem.

800px-Outhouse,_Lake_Providence,_LA_IMG_7386

Pokud neplánujeme použít chemické WC, musíme rovněž nejprve vykopat jámu. Pak už jde jen o to, ji vhodně zakrýt například silnými trámy, betonovými nebo ocelovými překlady, pochopitelně s patřičným otvorem. Kostra kadibudky může být z trámků, na které budeme připevňovat prkna.

3435140369_1653328bb4_b

Sedací deska může být z jednoho kusu a v případě, že nemáme potřebný rozměr k dispozici, složíme ji třeba ze dvou, když do každého dílu vyřízneme elektrickou přímočarou pilkou půlkruhovitý otvor. Dřevo můžeme ošetřit lazurovacím lakem a životnost střechy prodloužit například asfaltovými šindely. Pokud je kadibudka zapotřebí velmi rychle, například kvůli stavebním úpravám domu, není nic jednoduššího, než si objednat nebo pronajmout již hotový chemický záchod.

Zdroj obrázků: flickr.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..