Sušené ozdoby do interiéru

Interiér není jen o samotném nábytku, člověk by si měl dát záležet i na výběru dekorací. Je jich samozřejmě spoustu, ale proč nedat přednost těm nejjednodušším a nejlevnějším, když dokonale zapadnou do každého konceptu.


 

Jsou jimi právě sušené ozdoby, kterými zdobí své domovy, čím dál více lidí. Jaké jsou dnes možnosti a co se dá usušit?

Sušené květiny

Sušené kvítí je velmi populární záležitostí. Kdo ještě nepřišel na tuhle jednoduchou krásu, neví, oč přichází. V létě máme tu šanci natrhat na zahradách nesčetné množství květin od růží, levandulí, hortenzií až po „penízky“, astry, tulipány, aj. Jelikož je téměř konec července, je ideální období k tomu, abychom s tímto sběrem a sušením mohli začít. 30 stupňové teploty nám k tomu na čerstvém vzduchu rozhodně dopřávají. Suší se tráva a jako dekoraci můžete použít i seno, stébla trav, klasy obilí a luční kvítí (pokud ovšem nemáte na toto vše alergii).

5841480305_cae5022a8a_z

Sušené plody a semena

Až se léto pomalu přikloní k podzimní rovnodennosti, nastane období nejrůznějších darů přírody ve formě plodů a semen. Rostliny pomalu vadnou, žloutnou a opadávají, příroda prožívá klid.

Nejprve si nasbírejte plody a semena rostlin, v další fázi už můžete přejít pomalu k listům stromů a jejich plodům, např. bukvice, kaštany a žaludy. Nutno také podotknout, že sušené dekorace mají svou energii, kterou nám vnesou do našeho časoprostoru. Podzim se tak např. nese ve znamení blyštivého kovu, jaru vládne útulné dřevo.

6580767137_2f9775cded_z

Nasbíráno máte – co dál?

Teď už stačí zapojit jen fantazii a soustředit se na cit a um dekorace sladit. Z nasušené trávy a stébel udělejte jednoduché kruhy, které ovažte zbytkem přečnívající trávy nebo si pomozte stuhou. Tuto základní verzi věnce nazdobte dalšími drobnůstkami, kterých máte k dispozici více, než dost.

47372268_393d9fcc5a_z

Je pravda, že sušené kvítí ztrácí na intenzitě svých barev, ale nebojte se je prozářit. V létě se dají oživit neonovými barvičkami, na podzim si zase můžete pohrát se zemitějšími odstíny a v zimě se přiklonit ke klasické červeno – bílé kombinaci a sušenou trávu nahradit proutím, ratanem, klestím nebo i jehličím.

Mimo věnců se dají sušené květy volně položit na jídelní stůl, okenní parapet nebo decentně svázat i s jejich stonky k sobě a nechat květiny zavěšené v kuchyni, dveřích, atd. Typickým příkladem je levandule, která promění vaše domovy v okouzlující francouzský provensálský styl.

Zdroj obrázků: flickr.com (Ard Hesselink, J Mark Dodds, GollyGforce – Living My Worst Nightmare)


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..