Tipy pro interiérové dveře

Interiérové dveře jsou zpravidla tím prvním, čehož si návštěvník při vstupu do bytu všimne. Kromě svého hlavního účelu, kterým je oddělení jednotlivých místností, mají vnitřní dveře i schopnost, napovědět hodně o vkusu majitele a jeho citu pro účelnost i eleganci.


Každé interiérové dveře mohou celý interiér buď velmi esteticky pozvednout, nebo naopak být dokonalou „pěstí do oka“. Pokud budete rekonstruovat starý byt, měly by interiérové dveře být jednou z priorit, které budete řešit. Nejjednodušším způsobem je obrátit se na specializovanou firmu, která vám dveře doveze a namontuje. Před tím si ovšem máte možnost vybrat z nejrůznějších druhů interiérových dveří.

5947023838_98e6cb479d_b

Slouží k tomu katalogy dodavatelů, které obsahují širokou nabídku dveří do interiéru. Je třeba respektovat celkový styl bytu a zároveň i to, do jaké místnosti budou dveře určeny. Pokud máte tmavší vstupní halu nebo předsíň, jsou vhodné prosklené dveře, díky nimž se tento prostor neobyčejně prosvětlí. Mezi druhy prosklení existuje pestrá paleta nejrůznějších provedení skel, jejich barev a vzorů. Převážně se jedná o sklad bezpečnostní, což je důležité zejména o dveří do dětského pokoje.

13624334124_8bfbc0bccd_o

Dobrým tipem při instalaci nových interiérových dveří je jejich sladění se zárubněmi. Rozhodně je hezčí, když je obložková zárubeň, neboli lidově futra, designově shodná s dveřmi. Pokud byste chtěli ušetřit a pořídit si nejprve samotné interiérové dveře, pak byste obtížně hledali shodné barevné i tvarové provedení zárubní.

2233596762_512a90cabc_o

Velké oblibě se v poslední době těší posuvné dveře. Jednak jsou velice dekorativní, a jednak lze jejich instalací ušetřit místo, které musí jinak být vyhrazeno pro otevírání klasických křídlových dveří. Jednodušší na instalaci jsou posuvné dveře na kolejničkách. Ovšem posuvné dveře do pouzdra jsou určitě efektnější.

3925999451_79503625bb_o

Vyžaduje to ovšem větší stavební zásah, což se ale dá přežít a výsledný efekt dá zapomenout na počáteční nesnáze. Novinkou na trhu jsou dveře s magnetickým zámkem. Jejich předností je tichý chod zámku, jednoduché zavírání bez použití kliky, neboť stačí pouze do dveří strčit.

Zdroj obrázků: flickr.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..