Úpravy betonových povrchů

Beton patří stále k nejrozšířenějším stavebním materiálům, které se používají i k vytváření různých ploch. Je to rychlé, praktické, trvanlivé a odolné. Stačí zpevnit povrch, ohraničit jej bedněním, smíchat písek s cementem a vodou a vzniklou směs vylít na připravené místo.


Povrch se uhladí a je hotovo. Po čase však zjistíme, že nám povrch připadá příliš fádní, chladný, obyčejný a že bychom si dovedli představit třeba nějakou dlažbu nebo kámen. Díky současným technologickým možnostem si takový sen můžeme splnit, aniž bychom museli stávající betonový povrch bourat. Existují totiž metody, jak betonový povrch dekorativně upravit k nerozeznání od dlaždic nebo kamenů.

geometric-791808_640

Gravírování

Venkovní betonové povrchy, ale i vnitřní betonové podlahy se mohou výtvarně upravovat gravírováním, broušením, rytím či barvením. Takto upravený povrch je pak díky ochrannému epoxidovému nátěru odolný vůči povětrnostním vlivům i mechanickému poškození po řadu let. Můžete si vybrat mezi jednotlivými dekory, jako je například keramická nebo kamenná dlažba. Tato technologie umožňuje upravovat podlahu, terasu, chodník, příjezdovou cestu nebo plochu kolem bazénu. Kromě napodobeniny dlažby nebo plochých kamenů si můžete nechat vyhotovit vzor, ornament či jiný dekor i podle vlastního návrhu.

spiral-498308_640 (1)

Upravit lze i starší a poškozený beton, který se nejprve vymyje wapkou a pak se vyspraví trhliny a nerovnosti. Poté se nanáší barevná vrstva, do které se vybrušují motivy a ryjí spáry. Epoxidový nátěr na bázi pryskyřice vše uzavře a chrání. U bazénu lze tímto způsobem vytvořit jemné protiskluzové drážky.

Ražený beton

Pomocí speciálních plastových razidel lze vytvořit v čerstvém betonu dokonalou iluzi zámkové dlažby nebo dokonale vyspárovaných kamenů. Povrch se probarvuje a poté se do něj vyrazí požadovaný reliéf. Získáte tak dokonalý povrch podobný glazuře, který nevyžaduje žádnou údržbu.

concrete-789535_640

Vymývaný beton

Na čerstvý nebo i starý beton se nanáší směs kamínků, takže povrch připomíná známé zahradní dlaždice. Tloušťka až čtyři centimetry je zárukou odolnosti a trvanlivosti, takže tento dekor je vhodný především na chodníky, příjezdové cesty, terasy, plochy pod zahradní pergolou, ale i na schodiště, sokly apd.
Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..