Voňavé pytlíčky

Určitě je všichni znáte a nemálo z nás si je přivezlo jako památku na krásně strávenou dovolenou. Dají se použít jako ozdoba na zavěšení v kuchyni nebo jimi můžeme doplnit dekorační misky.


Někteří z nás si je dávají mezi prádlo, aby nám krásně vonělo. A pokud máme tu správnou náplň, můžeme si je dát pod polštář, aby se nám lépe usínalo.

Mohou být i jako drobný dárek nebo je můžeme použít jako dekoraci na dozdobení dárku.

Pokud jsme tvořiví nebo chceme trochu zabavit děti, můžeme si je vyrobit doma.

flowers-811798_960_720

Materiál potřebný k výrobě

Látkové pytlíčky můžeme zakoupit již hotové nebo se můžeme pustit do jejich výroby. Pokud se rozhodneme pro druhou variantu, připravíme si zbytky látek na sáček (může být jednobarevná nebo strakatá, záleží na vkusu a místu, které budou zdobit), kousek mašličky na zavěšení, korálky, knoflíčky, zbytky krajek, mašličky na ozdobení, jehlu, nit, nůžky a šikovné ruce.

A jdeme na výrobu

Můžeme ušít klasický sáček – ustřihneme si obdélník, který v polovině přeložíme, oba konce malinko přehneme a sešijeme, tudy později provlékneme mašličku na utažení sáčku a zavěšení. Konce můžeme dozdobit našitím krajky. Sešijeme po stranách, pozor – necháme otvor na protažení mašličky. Můžeme našít nějakou drobnou ozdůbku – korálky, ozdobné knoflíčky, mašličky. Zdatnější tvořilky mohou použít na ozdobení výšivku.

sachet-1469720_960_720

Také můžeme vytvářet různé tvary – nejčastěji jsou to srdíčka, ale záleží na vaší fantazii. Ty nejšikovnější z nás si mohou ušít základ z látky a jako ozdobu vytvořit sáček háčkovaný.

Náplně

Nabízí se mnoho možností. Jestliže vyrábíme v létě, použijeme dary zahrady, které si nasušíme. Můžou to být květy levandule nebo růže, lístky meduňky pro klidné spaní. Pokud tvoříme v zimě, použijeme vánoční vůně koření – skořice, hřebíček, badyán nebo třeba sušenou pomerančovou kůru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..