Jak správně umýt okna

Vidí vám do oken prakticky každý? Věděli jste, že okna jsou vaší vizitkou, podobně, jako ruce? Při podávání rukou se říká, že se protistrana dívá na to, jak o ně pečujete. Podle toho si poté vytvoří o vás obrázek během krátké chvíle. To platí i u čistých oken. Taky jde o vizitku vás a vašeho domova. Určitě máte rádi to, když se můžete podívat z okna bez toho, aniž by vám překážela jakákoliv šmouha, nečistota nebo prach. Jak je tedy umýt tak, aby vám poté tento proces záviděla i vaše rodina? Právě na to se společně podíváme.


Není to jen o tom, umýt okna!

Umýváte jen okna a tím to pro vás končí? Děláte obrovskou chybu, protože to není pouze o tom, přetřít okno a myslet si, že máte hotovo. K oknům dále patří garnýže, parapety a žaluzie. Když už si dáváte tu práci s přípravou prostředků, pak tuto činnost proveďte do posledního detailu. Jedině tak budou vaše okna skutečně čistá. Začínejte právě u výše uvedených věcí, mezi které patří právě žaluzie, parapety a garnýže. Nezapomeňte prachovkou očistit i stěny kolem oken. Tím je zbavíte nečistot a prachu. Poté očistěte a umyjte garnýže, parapety a žaluzie. Začnete tak z vyššího bodu a pokračujete na samotná okna.

Mytí oken a rámu

Po dokončení výše uvedeného procesu pokračujte s mytím rámu a oken. Prvně dejte přednost mytí rámu. Pořád mluvíme o vyšším bodu v určitém měřítku. Když začnete s mytím oken a poté přejdete na rámy, snadno si je můžete opět znečistit, protože z rámu se nečistoty mohou dostat na povrch skla. Rámy očistěte vlhkým hadříkem. Ten namáčejte pravidelně do vody, aby rámy byly skutečně čisté. I na rámy je možné použít specializovaný saponát. Tím docílíte krásně čistých oken.

Postupně se přesouváme na mytí skel

Největší práci si dejte u rámu s klikou. Na tu sahá během roku velké množství lidí, ať už jste to vy nebo vaše rodina. U kliky se nemusíte bát použít ani dezinfekci. Zbavíte tak kliky i bakterií a nečistot. Nyní se můžeme přesunout k mytí skel. Pochopitelně je důležité si vyměnit vodu a poté provést tuto činnost z obou stran. Do procesu zapojte také stěrku. Na stěrku nasadíme utěrku z mikrovlákna. Ta lépe čistí a saje.

Správné pomůcky a saponáty

Během mytí oken používejte správné pomůcky a saponáty. Většině lidem zůstanou na oknech nepříjemné šmouhy. To vzniká tím, že člověk nepoužije správné prostředky a pomůcky. Díky správným technikám docílíte krásně čistých oken, a to bez jediné nečistoty nebo šmouhy. Jedině tak si budete moct následně říct, že jsou vaše okna skutečně čistá a lesklá. Zvlášť pokud do prostředků budete investovat nějakou tu korunu navíc. Při koupi kvalitnějších produktů jsou v konečném důsledku vaše okna o to čistější. Navíc to poznáte i na rámech, garnýžích a žaluziích.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..