Jak správně izolovat? Poradíme vám

O izolacích se dnes mluví stále častěji. Pokud nemáte jasno v tom, co je ideální a co doslova nezbytné, podívejte se spolu s námi na několik zajímavých a praktických tipů. Začneme samozřejmě izolací tepelnou. Dnes patří mezi riziková místa:


  • Sklepy a půdy
  • Okna a dveře
  • Netěsnící zdivo

Právě v daných oblastech je třeba nejvíce zapracovat. Ideální je použití kvalitního izolačního materiálu a v oblasti dveří a oken provést jejich výměnu. Volit lze okna plastová, dřevěná, stejně jako hliníková. Pokud je poptáváte, nezapomeňte ještě na jednu věc. Objednejte si žaluzie. Z jakého důvodu? Na to se podíváme nyní, jelikož správná izolace nemusí být spojena jenom s pronikáním chladu do vašeho interiéru.

Jak izolovat v létě?

Zatímco výše uvedené rady přijdou vhod v zimě, společně se podíváme také na to, jak na dobrou izolaci v době léta. To chceme primárně zamezit nadměrnému ohřívání našeho interiéru. Jak na to? Pomohou nejenom zmíněné žaluzie, ale i řada dalších věcí. My nabízíme rolety, které můžeme také doporučit. Obě řešení se postarají o to, že v oblasti okna zastaví sluneční paprsky. V podstatě je tedy odizolují od našeho interiéru. A to znamená, že následně neprojdou do místnosti a tak nemohou vzduch v ní nijak ohřívat. Kdy se to hodí? Zvláště v největších vedrech, kdy nemáme k dispozici klimatizaci.

zaluzie_58

Pozor také na hluk

Ano, i ten může být nemalým nepřítelem mnohých z nás. I ten však můžeme celkem zajímavou cestou izolovat. Jak? Pomůže akustická izolace. Pomocí ní si poradíte jak s hlučnými sousedy, tak zamezíte také tomu, aby oni slyšeli jakýkoliv hluk od vás. Tímto způsobem lze vylepšit v podstatě jakýkoliv byt. A to jak v oblasti stropu nebo stěn, tak samozřejmě také v oblasti podlahy. Správnou cestou je oslovení specializované firmy, která doporučí i ten nejlepší izolační materiál, stejně jako postup konkrétních prací.Označení:  , , ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..