Jak efektivně ohřívat vodu? Poradíme vám

Bez teplé vody se dnes neobejdeme. Využíváme ji k mytí nádobí, k běžné hygieně, stejně jako nám může cirkulovat i v topném systému. Pokud k vám není distribuována centrálně, obvykle musíte vzít zavděk studenou, kterou si ohřejete. Jelikož s tím jsou spojeny i náklady, podíváme se společně na to, jak je co nejvíce snížit. A začneme klasikou.

Jaká to je? Kupte si bojler a poznáte to na vlastní kůži. Moderní typy mohou nabídnout několik praktických výhod, díky čemuž je můžeme zařadit mezi ideální volby. Konkrétně jsou spojeny s:

  • Rychlým ohřevem a minimální spotřebou
  • Dokonalou izolací, která udrží vodu dlouho teplou
  • Vysokou kapacitou

Efektivně ohřívat lze také plynem

Bojlery nejsou jedinou možností, kterou se můžete v dnešní době vydat. Zapomínat nesmíme ano na plyn. Vzhledem k jeho ceně rozhodně zklamáni nebudete. Zvláště, pokud si místo běžného kotle na plyn pořídíte kvalitní kondenzační kotle. Ty posouvají jistotu efektivního využití zase o pořádný kus kupředu. Potěší i tím, že mají celkem zajímavý design, díky čemuž lze takový kotel i bez problémů pověsit třeba na stěnu ve vašem bytě. V případě domů není problémem umístění do technických místností. S čím zaručeně pomůže, to je jak ohřev běžně využívané vody, tak i s vytápěním.

Wolf-Heiztechnik_CGB-2-Ambiente

Čerpejte většinu energie zdarma

Jak za elektřinu, tak i plyn musíte platit. Výše uvedené možnosti však dokážou vaše účty výrazným způsobem snížit. Pokud hledíte ještě na větší úsporu, myslete na to, že většinu použité energie je možné získat zdarma. A to třeba z vody, ze vzduchu, stejně jako ze země. Nevěříte? Přesvědčí vás o tom bohatá nabídka tepelných čerpadel. Ty si umí vzít i 75 procent bezplatné energie, ke které přidají 25 procent elektřiny a díky speciálním technologiím obojí přemění na tolik potřebné teplo. I když náklady na pořízení mohou být vyšší, úspora přinese rychlou návratnost.Označení:  , ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..