Úprava konve na vodu

Když musíte v létě polít pár rostlin v zahradě, tak vám je v podstatě jedno, čím to děláte. Koupíte si konev na zalévání a napustíte ji vodou. No ve velké zahradě už začíná být každá drobnost důležitá, neboť v součtu to může znamenat velký rozdíl v pracnosti i efektivnosti. Proto jsem na žádost přítelkyně upravil klasickou plastovou polévací kupu tak, aby práce s ní byla co nejjednodušší. Nemá to však nic společného s ilustračním obrázkem hned vedle. Nezavedl jsem žádné půjčovné.


Na jaře jsme zasadili mnoho stromků a keřů a bylo třeba je často zalévat. A tedy jsme se v nové zahradě nachodili. Nikomu se nechce chodit zbytečně a tak využíváme kupu naplno. Tedy v desetilitrové konvi jsme nosili deset litrů vody. A ta občas vyšplíchla na nohu. A hodinu chodit po zahradě s mokrou nohavicí není příjemné.

konev

Řešení je překvapivě jednoduché. Namísto desetilitrové konve jsme si v koupili čtrnáctilitrovou a plníme ji jen deseti litry. Tedy sebe nepřetěžujeme, ale když se v konvi voda přelévá ze strany na stranu, nevyšplouchne ven.

A aby se nám do ní voda snadno napouštěla a při tom necákala všude po okolí, zvětšil jsem nalévací otvor na vrchu konve. Obyčejným lámacím nožíkem jsem ho vyřezal více dopředu. Přitom jsem ale zachoval dostatečnou vzdálenost od boční stěny, abych příliš nezměnil pevnost konve.

Nyní se nám rychleji a snadněji naplní polévací konve z nádrže na vodu bez šplouchání vody po okolí a jistě bez šplouchání ji přeneseme ke stromům.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , , ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..