Teplo a sucho po celý rok

Důležitým předpokladem pro zdraví vašeho domu ale i jeho obyvatel je dokonalá izolace. Tepelná i proti pronikání vody. Dobrá izolace zabrání poškozování domu a prodlouží jeho životnost a stejně tak prospívá lidem, kteří v něm bydlí. Izolaci základů věnuje pozornost každý stavitel i uživatel rodinného domu. Ale co vaše střecha, je z hlediska izolace v pořádku? Neunikají vám přes střechu v zimě peníze na topení?


Na střeše je nejvíce na očích střešní krytina. Můžeme spolu se sousedy obdivovat její tvar i barevnost, ale je to pouze část střechy, která chrání náš dům. Brání vnikání dešťové vody do zdí s tropů. Ale důležitější na střeše je část, kterou na první pohled nevidíme. Izolace pod krytinou, která má více funkcí.

Důležitost zateplení celého domu chápe mnoho majitelů domů, vždyť jde nejen o tepelnou pohodu, ale taky o peníze za plyn nebo jiné palivo, které spotřebujeme na vytápění našeho rodinného sídla. Často ale při snaze o nejrychlejší dokončení domku je tendence některých stavebníků nedodělat izolace podkroví. Zejména, pokud není nutné k okamžitému užívání. A tak prostor mezi krytinou a vnitřním sádrokartonem zeje prázdnotou.

Naštěstí dnes můžete bez velkých investic vyřešit dodatečné zateplení podkroví nebo i prázdného půdního prostoru pomocí stříkané pěny, která kromě toho, že tepelné chrání váš dům, tak propouští páru směrem ven a současně nedovolí vnikání vody ani vodu nenasákne. Kromě zvýšení teploty takto izolovaných prostor dojde i k zlepšení klimatu v celém domě.

izolace

Málokdo si uvědomuje, že kvalitní izolace střechy nejen, že udržuje teplo v zimě a šetří náklady na vytápění, ale současně i v létě chrání dům před přehříváním a stejně tak šetří náklady na klimatizaci. Tím, že chytrá pěna také dýchá, udržuje zdravé klima a tím zabraňuje šíření plísní na stěnách a chrání tak vaše zdraví.

Zateplení chytrou izolací můžete provést jak při stavbě domu, tak při jeho rekonstrukci. Díky technologii stříkán se dostane do každého koutu a dokonale ochrání váš dům i vaši rodinu.

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..