Jak udržet teplo ve svém rodinném domě

Ušetřit za vytápění se dá několika způsoby. Pokud vlastníte rodinný dům a máte obavy z toho, jaká bude vaše letošní zima, udělejte vše, co je ve vašich silách, abyste ušetřili finanční prostředky. Jde sice o maličkosti, které ovšem ve finále mohou ušetřit nemalé peníze. Kromě toho vám tyto věci zaberou jen pár minut vašeho času. Ve finále ale mohou pomoct udržet teplo ve vašem rodinném domě. Každý jednotlivý krok uvedený níže dává smysl, ale pouze v tom případě, kdy nebudete nad tím ohrnovat nos a ponoříte se do řešení nedostatků.


Pořízení termostatu

Jako první si pořiďte programovatelný termostat. Vezměte si, že chodíte do práce na více než 8 hodin. Během této doby nemusíte zbytečně topit a utrácet tak finanční prostředky. Díky termostatu se vám to dít nebude. Radiátor sice poběží, ale ne v takovém měřítku. V prostorách tak bude na pár hodin nižší teplota. Následně se nemusíte obávat toho, že bude trvat několik hodin, než se prostor vyhřeje. Tento mýtus se dá snadno zbořit pomocí dalších níže uvedených tipů. Jak jsme již uvedli, každý jednotlivý bod má něco do sebe. Mimo jiné na sebe navazují.

Odvzdušnění radiátoru

Topíte, jako by vám šlo o život, ale topení nepřináší teplo? Prostory jsou pořád chladné? Chyba může být v tom, že váš radiátor není odvzdušněný. Budete se divit, ale tento proces pomůže v tom, aby radiátor správně fungoval. Pokud jej tedy odvzdušníte, najednou poznáte ten rozdíl. Právě tyto maličkosti vám do kapsy přinesou následně další a další finanční prostředky. V žádném případě tyto body nepodceňujte, protože se tak připravujete o své vlastní peníze.

Izolace oken a dveří

Někdy bývá problém v tom, že fučí přes okna nebo dveře. Tím se připravujete až o 2 stupně celsia. Pokud chcete úniku tepla zabránit, je dobré se zaměřit na každé jednotlivé okno a dveře. Jedině tak si výše uvedené teplo udržíte doma. Existuje několik produktů, které vám pomohou v tom, správně izolovat jak dveře, tak okna. U oken mimo jiné pověste také závěsy. Zaměřte se převážně na robustnější závěsy. Tím rovněž dokážete nahnat nějaké to teplo do svého rodinného domu. U majitelů rodinných domů to platí o to více.

Máte zateplenou budovu?

Je váš rodinný dům zateplený? Jestliže ne, není se pak čemu divit, že vaše teplo uniká. Zateplení rodinného domu je úplným základem, na který by se člověk měl zaměřit. Pokud jej budete zateplovat až v této době, zaměřte se na kvalitnější zateplovací systémy. Budou vás sice stát více. Následně ale poznáte ten rozdíl, co se týče tepelné izolace.

Zavírejte u jednotlivých místností dveře

V neposlední řadě se snažte zavírat všude své dveře. Tím opět získáte nějaké to teplo ve svůj prospěch. V ložnici ale nezapomínejte na chladnější doporučení. Raději se více oblékněte. Ideální teplota pro ložnici se pohybuje v rozmezí od 18 do 20 stupňů celsia, a to maximálně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..