4x sláva závěsům

Kratší či splývající až k zemi, vzorované nebo jednobarevné, průsvitné i ty, které nepropustí zdánlivě ani paprsek denního záření. Závěsy mohou mít mnoho podob, a s rozvojem nových technologií v oblasti výroby textilií, i mnoho zajímavých vlastností. Víte například, co se skrývá pod výrobkem označeným jako blackout? Závěsy již nejsou v moderních domácnostech nezbytností, přesto stojí za to je doma mít. Zde jsou 4 hlavní důvody proč.


Soukromí

Je-li vidět ven, je vidět i dovnitř. Skutečně chceme, aby naši sousedé věděli, co máme k večeři a zda právě sledujeme poslední díl telenovely? Přes den je příjemné ponechat dům ve spojení s venkovním světem, ale jsou okamžiky, kdy oceníme trochu soukromí. Závěsy nám jej mohou zajistit téměř okamžitě. Stačí menší pohyb ruky.

Klidný spánek

Bydlíte-li v rušné městské ulici, jistě víte, jak může být někdy těžké vstoupit do říše snů, když vám pod okny funí auta. Rušit mohou nejen zvuky, ale také světla lamp a dopravních prostředků. V dnešní době existuje mnoho druhů textilií, včetně těch, které nepropustí téměř žádné světelné záření. V obchodech se s nimi můžete setkat pod označením blackout. Své využití nacházejí nejen v místnostech určených ke spaní, ale i v prostorách s videoprojekcí. Skvěle fungují k zatemnění místnosti pro denní spánek, což ocení všichni pracující na noční směny. Nejen, že dokáží dokonale zatemnit, chránit nás mohou také před nadměrným hlukem. Část zvukových vln se zachytí v textilii nebo se od ní odrazí a do místnosti projde jen zlomek původního lomozu.

Tepelná izolace

V zimních měsících cítíte doma chlad a v letních měsících máte pocit, že bydlíte na Sahaře? I zde vám mohou pomoci. Některé textilie dokáží udržet teplo ve vytopené místnosti a uspořit vám na nákladech za vytápění. Většinou se k tomuto účelu používají látky s vyšší gramáží, ale není to vždy pravidlem. V létě vás textilní bariéra zase ochrání před teplými slunečními paprsky, které by z vašeho bytu za krátko udělaly výheň. Zde mohou být užitečné i lehké světlé závěsy, které do místnosti světlo propustí, ale ztlumí jeho intenzitu.

Stylová dekorace

Krom všech těchto praktických benefitů je tu ještě jeden neméně důležitý. Závěsy mohou vnést do interiéru styl. K mání jsou různé vzory i barvy a vhodnou kombinací s dalšími bytovými doplňky získáte v závěsech mnohem více než jen praktické pomocníky. Některé vzory umí opticky zvětšit místnost, jiné jí přidají na útulnosti. Kdo se nebojí experimentovat, přijde si jistě při jejich výběru na své.

Kde a jak je vybrat?

Ty správné můžete vybírat třeba i na internetu, ale konzultace se specialistou jistě není od věci, zvlášť pokud nemáte s podobnými bytovými textiliemi zkušenost. Poraďte se zejména ohledně délky závěsů a nepodceňujte ani materiál, ze kterého jsou vyrobeny. V kamenné prodejně je velkým benefitem možnost si na látku sáhnout. Jen tak lze získat lepší představu o tom, jak zapadne do vaší domácnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..