Pořizujeme žaluzie

Okenní žaluzie patří do kategorie stínící techniky. Hlavním účelem žaluzií je zastínění interiéru před intenzivním slunečním zářením a zatemnění místnosti ve večerních a nočních hodinách. Tento účel mohou splňovat jak vnitřní, tak venkovní žaluzie.


U venkovních žaluzií se očekává i funkce zabezpečení objektu před zloději. Některé typy venkovních žaluzií jsou natolik pevné, že je nelze překonat ani hrubým násilím.

5521154402_4eeb95a99e_b

Vnitřní žaluzie

U vnitřních žaluzií lze zvolit podobu vertikální a horizontální. Oblíbené a velice praktické jsou žaluzie do plastových oken. Vnitřní žaluzie mají schopnost nejen ochránit před palčivými slunečními paprsky či před zvědavými pohledy kolemjdoucích či sousedů, ale mohou být také vhodným dekorativním prvkem. Každý si může zvolit druh materiálu, barevný odstín a celkový design žaluzií podle svého vkusu a sladit žaluzie s ostatním bytovým vybavením.

  • Horizontální žaluzie se vyznačují jednoduchostí a rychlou montáží. Vyžadují minimální údržbu a jsou i cenové dostupné. Jsou vhodné do plastových, hliníkových i dřevěných eurooken.

  • Vertikální žaluzie se rovněž snadno a rychle montují. Jejich výhodou je možnost regulovat světlo v místnosti, chránit soukromí a pestrá barevná škála umožňuje harmonické sladění s ostatním textilem a také nahradit záclony.

  • Dřevěné žaluzie jsou spíše reprezentativní záležitostí, cenově o něco náročnější. Možnost plynulé regulace světla přes dřevěné lamely činí z dřevěných žaluzií vkusný dekorativní prvek.

997695423_fea7340241_b

Venkovní žaluzie

Kromě nezaměnitelného účelu zastínění a zatemnění interiéru plní venkovní žaluzie i další funkce. Jednak jsou designovým doplňkem exteriéru domu, a jednak mohou plnit i bezpečnostní úlohu. V případě spuštění venkovních žaluzií a v kombinaci s dalšími zabezpečovacími prvky, se váš dům stane nedobytnou tvrzí, což je podstatné například v případě odjezdu celé rodiny na dovolenou apd.

4261066758_45fd3c607e_o

S venkovními žaluziemi se manipuluje buď ručně klikou uvnitř místnosti, nebo lze využít elektrického pohonu a případně i s dálkovým ovládáním, což zvyšuje komfort jejich užívání. Většina venkovních žaluzií je vyrobena z hliníku, což zaručuje jejich bezúdržbovost a dlouhou životnost.

Zdroj obrázků: flickr.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..