Články označené jako okna

Proč je dobré mít v koupelně okno

Pokud máte v koupelně okno, pak máte obrovskou výhodu. Jestliže nevíte, k čemu je okno v koupelně dobré, nezoufejte. Prozradíme vám několik důvodů, proč je dobré mít v koupelně okno. Většina lidí si myslí, že je okno v koupelně na škodu, kvůli soukromí. Jestliže si ale okno vybavíte něčím, co vám soukromí nebude narušovat, máte opět vyhráno. Rozhodně se nemusíte bát toho, že by vaše soukromí bylo narušeno. Okno v koupelně má daleko více výhod. Tyto výhody se dozvíte v následujících odstavcích. Pojďme se na to společně podívat.

Pokračování článku

Proč plastová okna… Podíváme se na důvody!

Jakmile se na českém trhu objevila poprvé plastová okna, lidé téměř šíleli po tom, je mít i ve vlastním rodinném domě. Několik desítek tisíc majitelů se tak rozhodlo vyměnit svá stará dřevěná okna za nová, kterými byly právě nově uvedená plastová okna. Pokud bychom se podívali na statistiky, zjistili bychom, že plastová okna mají stále co ukázat. Jestliže nejste přesvědčeni o tom, zda si je nainstalovat do svého rodinného domu, pak si přečtěte tento článek. S největší pravděpodobností vás přesvědčí.

Pokračování článku

Jak správně izolovat? Poradíme vám

O izolacích se dnes mluví stále častěji. Pokud nemáte jasno v tom, co je ideální a co doslova nezbytné, podívejte se spolu s námi na několik zajímavých a praktických tipů. Začneme samozřejmě izolací tepelnou. Dnes patří mezi riziková místa:

Pokračování článku

Předokenní rolety jsou ideální volba pro montáž do původních oken

Tento typ rolet s viditelným krycím boxem a vodícími lištami pro dodatečnou montáž je vhodný pro použití do stávajících stavebních otvorů i do novostaveb po dokončení vnějších omítek.

Pokračování článku

Rolety pro váš dům na noc i den

Pokud si myslíte, že rolety se na oknech používají pouze večer a v noci, aby chránili vaše soukromí po rozsvícení světla v domě, ukážeme vám, že rolety mají i jiné využití a vhodné jsou pro využití i přes den. Vyrábějí se z různých materiálů a kromě čistě účelového využití mají i estetickou funkci. Záleží jen na vás, který typ rolet si pro svůj dům vyberete.

 

Čas...

Pokračování článku

Jaké druhy žaluzii do interiéru použít

Při rozhodování o instalaci interiérových žaluzii bychom měli brát do úvahy nejen samotnou jejich technickou funkci, ale i vzhled a provedení a to, jak zapadnou do našeho prostoru a jak ovlivní vzhled místností. Protože když skončí slunné léto, žaluzie zůstanou stále v našem domě. Dívejme se tedy na ně i jako bytový doplněk a zvolme typ žaluzií, který se nejlépe hodí ke stylu našeho domu.

 

Kdy...

Pokračování článku

Předokenní žaluzie pro příjemnou pohodu

Máme rádi světlé místnosti s velkými okny, ale ve dnech plných slunce, jako vládnou v těchto dnech, bychom uvítali méně sluníčka a tím i méně tepla v domě. Většina domů, která mají vyměněná stará okna za nová,a nebo byla dokončena v nedávné době, disponují okenními žaluziemi uvnitř domu. Jsou skvělé pro regulaci světla v domě, ale málo účinné proti letnímu teplu ze slunce. Pro takovéto stínění doporučujeme venkovní žaluzie.

Pokračování článku

Vánoční světla na domech

Při večerní procházce mezi domy je už znát, že léto je za námi. A pokud je mlha, tak ulice dostává takový zádumčivý vzhled. Zanedlouho na nás budou z ní svítit a poblikávat vánoční dekorace. Tehdy člověk tak nějak pookřeje na duši a už se těší na svátky. A taky na každodenní procházku, aby tu všechnu krásu a atmosféru do sebe nasál.

Pokračování článku

Pořizujeme nová okna a dveře

Ať už jste se pustili do výstavby nového rodinné domu nebo rekonstruujete ten současný, zcela určité vás čeká nákup nových oken a dveří nebo výměna původních. Na co dbát při jejich výběru?

Pokračování článku

Stěhujeme se

Každý stavebník, který stihl před začátkem zimy dokončit stavbu domu a uzavřít ji, se už těší na první jarní dny, aby mohl dokončit poslední drobnosti a začít zařizovat nové bydlení pro sebe a svou rodinu.

Pokračování článku