Podlahové krytiny

Toužíte-li po krásné podlaze, používá se celá řada podlahových krytin. Výrobci stavebních materiálů nabízejí mnoho moderních podlahových krytin: tvrdé a měkké, drahé a levné, přírodní a umělé, dlaždice atd.


Druhy podlahových krytin

1. Linoleum. Jedna z nejběžnějších typů podlahových krytin. Linoleum se nejlépe hodí na podlahu v kuchyni, do vlhkého prostředí. Snadno se čistí, vodotěsné.

2. Polyvinylchlorid. Měkký, pružný – zvyšuje životnost podlahy. Jeho funkční období je téměř třicet let. Skládá se z několika vrstev, je určen pro různá zatížení, levný, nehořlavý, vhodný do prostorů s vyšší vlhkostí.

3. Korek. Tento typ podlahy má vysokou tepelnou izolaci a zvukové absorpční vlastnosti. Jedná se o přírodní materiál, vyrobený z kůry korkového stromu. Je odolný, trvanlivý, spolehlivý. V některých případech je nutné provést ošetření lesku lakem nebo voskem.

4. Kompozitní materiál. Dokonale napodobuje přírodní dřevěné podlahy, ale síla a stabilita je ještě lepší. Tento laminát je poměrně cenově dostupný, velmi jednoduchá instalace. Ovšem materiál je lepší nepoužívat ve vlhkém prostředí. Pro snížení šumu, použít vrstvu měkké podložky pod laminátem.

5. Keramické obklady. Tato podlaha se vyznačuje obrovskou škálu typů, tvarů, velikostí a barev. Neglazované dlaždice jsou častěji přírodní šedé či v načervenalém odstínu. Obklady jsou praktické, do každé místnosti přirozeně zapadnou. Glazované dlaždice působí elegantně, prosvětlí prostor – neomezený počet barev.

6. Přírodní a umělý kamen. Jedná se o nejodolnější podlahové krytiny. Jsou ideální pro domácí použití. Vytvářejí v domě s patriarchální tradicí, zvláštní kouzlo. Jsou vhodné pro krb v pokoji ve stylu starého domu, které imitují starobylé hrady. Nejdražší přírodní kámen – mramor. Barevná paleta tohoto materiálu je široká.

7. Koberce. K dispozici jsou přírodní a umělé. V současné době je větší zájem o druhý typ. Jsou odolné vůči vlhkosti, snadno se čistí. Možností výběru koberců je mnoho, a kvalita může být různorodá. Dnes se koberce vyrábějí z vlny, nylonu, polypropylenu, hedvábí, rostlinných vláken a dalších materiálů. Existují kobercové dlaždice, které se snadno skládají na podlahu. Variant barev je nespočet.

8. Masivní desky a parkety. Klasické a tradiční podlahy. Jejich cena je poměrně vysoká. U těchto podlah jsou používány nejrůznější druhy dřeva, výběr do značné míry závisí na síle a vzhledu podlahy. Dřevěná podlaha v každé domácnosti vytváří komfort, teplo a pohodlí.

9. Polymer: Takzvané lité podlahy jsou často používány pro dekoraci, vysoká odolnost proti mechanickému a chemickému namáhání. Podlahy polymer mohou být epoxidové nebo polyuretanové.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..