Články označené jako podlaha

Proč pořídit kusový koberec

Myslíte si, že kobercům již odzvonilo? Pokud si myslíte, že koberce nemají v dnešních interiérech co dělat, pak se hluboce mýlíte. Řeč je převážně o kusových kobercích, které bezesporu mají hned několik využití. Prozradíme vám důvody, proč je dobré si takový koberec pořídit a v čem vám vůbec může pomoct. Uvidíte, že není od věci si jít hned zítra jeden z kusových koberců pořídit i k vám domů. Kusový koberec má využití převážně v nejvyužívanější místností, kterou je obývací pokoj. Proč si ho pořídit a v čem přináší pozitiva? Následujte nás a zjistěte, k čemu takový koberec poslouží.

Pokračování článku

Korkové, gumové a vinylové podlahy: vlastnosti

Moderní a oblíbený materiál pro podlahy – korek, bývají ve formě desek nebo rolí. Je zvláště výhodné je použít v místech, kde jsou teplé podlahy, klid, pohodlí a šetrnost k životnímu prostředí.

Pokračování článku

Podlahové krytiny

Toužíte-li po krásné podlaze, používá se celá řada podlahových krytin. Výrobci stavebních materiálů nabízejí mnoho moderních podlahových krytin: tvrdé a měkké, drahé a levné, přírodní a umělé, dlaždice atd.

Pokračování článku

Moderní koberce

K zařízení každé místnosti našeho domu můžeme počítat i podlahovou krytinu. I když se jedná o poslední vrstvu podlah, které mají zejména nosnou funkci, pro kvalitu užívání domu je právě povrch tou nejdůležitější vlastností podlahy v místnosti. Změna podlahy v pokojích nebývá jednoduchá, když změníme svůj vkus. Podlahu ale lehce doplníme kusovým kobercem a tím dodáme pokoji novou atmosféru.

Pokračování článku

Dopřejte kobercům alespoň před Vánoci důkladnou péči a očistu!

Máte v interiéru svého domu v několika místnostech jako podlahovou krytinu koberec? Oblíbili jste si koberec kvůli jeho elegantnímu designu, jemnosti při došlápnutí a kvůli teplu, které dává? Jestli máte svůj koberec rádi, měli byste mu dopřávat také pravidelnou péči a čas od času je vhodné i jeho důkladné vyčištění. K důkladnému vyčištění ale klasický domácí vysavač už bohužel nestačí.

Pokračování článku

Vinylové podlahy – nejlepší řešení pro Váš domov

Když se zařizuje nové bydlení, je třeba vyřešit spoustu věcí – nábytek, vybavení domácnosti, internet, televize atd. Jednou z velmi důležitých věcí, které by se rozhodně neměly podceňovat, jsou podlahy. Dnes už si můžeme vybrat z mnoha druhů podlahových krytin, které dokonale ladí s ostatním interiérem a zároveň mají řadu užitečných vlastností.

Pokračování článku

Tipy a rady pro výběr vhodné podlahy pro Váš domov

V dnešní době už si na různých internetových e-shopech, případně v klasických kamenných prodejnách můžeme vybrat z velmi široké nabídky různých druhů podlahových krytin. Rozsáhlá nabídka je tak nejen v materiálech, z nichž jsou podlahy vyrobeny, ale také v nepřeberném množství dekorů a motivů, z nichž si vybere prakticky každý zákazník. V tomto článku si řekneme několik rad, jak vybrat opravdu vhodnou podlahu, která bude dobře vypadat a podtrhne celkový charakter Vašeho domova.

Pokračování článku

Zajistěte si stálou pestrost barev Vašich koberců

Aby Vaše koberce zůstali kompletně čisté v celé své struktuře a ne jen na povrchu, je nezbytné dopřát jim občas i důkladné a kvalitní hloubkové čištění mokrou metodou. Běžným vysáváním, kartáčováním či vyklepáváním zdaleka neodstraníte veškeré nečistoty, které se v koberci usadily. Je nutné jednou až dvakrát do roka provést hloubkové čištění, které díky jedinečnému a osvědčenému postupu zbaví Váš koberec veškerých nečistot. Takto ošetřený koberec získá zpět původní pestrost svých barev a svěží vůně příjemně osvěží Vaše bytové prostory. Tento přístup k péči o koberce je vřele doporučován především z důvodu, že neustále se usazující prach a další nečistoty mohou připravit základ pro hromadění bohaté škály alergenů, které z koberce jinak než pomocí hloubkového vyčištění kompletně neodstraníte. Tato čistící metoda bezpečně odstraní usazené nečistoty po celé délce kobercových vláken.

Pokračování článku

Dětský nábytek, který nenudí

Při výběru svého nového domu často věnujeme hodně pozornosti jeho vzhledu, klademe důraz na uspořádání místností jako jsou obývák, kuchyně nebo koupelna. Ale myslíme dostatečně i na své děti a zařízení jejích pokojů? Bereme do úvahy skutečně jejich zájmy a potřeby, nebo realizujeme jen své představy? Jak by měl vypadat moderní a účelný dětský pokoj?

Pokračování článku

Pokládka obkladů – Víte, jak přistupovat k lepení?

K obkládaní patří samozřejmě lepení, víte, čím lepící hmotu aplikovat, a v jakém množství? Přečtěte si tipy, které v v lepení obkladů pomohou!

Na správnosti provedení lepení závisí celková kvalita finálního provedení. Pokud lepení odbudete nebo použijete nesprávného lepidla hrozí nejen estetické kazy i krátkodobá životnost obkladu. Dbejte na to, abyste lepili správně!

Pokračování článku