Dopřejte kobercům alespoň před Vánoci důkladnou péči a očistu!

Máte v interiéru svého domu v několika místnostech jako podlahovou krytinu koberec? Oblíbili jste si koberec kvůli jeho elegantnímu designu, jemnosti při došlápnutí a kvůli teplu, které dává? Jestli máte svůj koberec rádi, měli byste mu dopřávat také pravidelnou péči a čas od času je vhodné i jeho důkladné vyčištění. K důkladnému vyčištění ale klasický domácí vysavač už bohužel nestačí.

Proč nestačí vysavač?

K běžnému úklidu koberců je domácí vysavač ideálním pomocníkem. Domácí vysavače ale sbírají prach a špínu především jen z vrchní části koberce a z vnější části jednotlivých kobercových vláken. Do struktury koberce a samotných vláken se usazuje stále větší množství prachu. Ten má za následek zašednutí koberců a původně jasné a zářivé barvy se stávají vybledlými a zašlými. Alespoň 1x do roka je vhodné provést důkladné, hloubkové a celoplošné čištění koberců, se kterým si domácí vysavače nejsou schopné poradit.

uklid-plecity_cz

Vyhledejte odborníky v této oblasti

Možná si myslíte, že na čištění koberců najdete v drogeriích v současnosti velké množství prostředků, které jsou pro tyto účely vytvořené. V drogeriích se ale jedná v drtivé většině případů o prostředky určené na čištění menších skvrn na kobercích ručně. Nejčastěji za pomoci kartáčku. Kdybyste měli tímto způsobem čistit koberce celoplošně, bude vám jedna místnost trvat celý den a druhý den neucítíte ruce. Je lepší volbou investovat a objednat specializovanou firmu na čištění a čalounění koberců, která zvládne vyčištění koberce v jedné místnosti za pád desítek minut s dokonalým výsledkem.

uklid-plecity_cz

Jak vybrat firmu, která čištění provede

V současnosti můžeme na českém trhu registrovat hned několik úklidových společností, které nabízí i strojové čištění koberců. Při detailnějším průzkumu ale poznáme, že mezi jednotlivými firmami jsou určité rozdíly. Bohužel rozdíly v kvalitě. Odborné firmy by měly využívat nejmodernější čistící techniku. Měli by také mít dostatek zkušeností, protože každý koberec potřebuje individuální přístup při čištění. Mezi největší specialisty v oboru se řadí úklidová firma David Plecitý. Pokud se chcete dozvědět více o tom, proč jsou koberce i v současnosti tak populární, navštivte tento článek.

Označení:  , ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..