Kouzlo korálkových dveří

Na začátku jedna oprava, pojem korálkové dveře je jen slovní hříčka, protože korálkové dveře nemají ani panty i kliku, je to vlastně jen závěs. Závěsy do dveří mají ale dlouhou tradici, ne u nás, spíše v Orientu a zejména v Číně.


Jsou to přece jen teplejší krajiny, takže nemůže vadit věčný průvan. A to je snad jediná nevýhoda závěsů ve dveřích, a snad ještě, když se nese polévka v talíři, bez pomoci druhého se někdy korálky dostanou právě do talíře. Samozřejmě takový závěs není žádnou zvukovou bariérou.

Typy korálkových dveří

V praxi existují jen dva druhy, závěs a závěs s průchodem. Právě průchod umožňuje snadnější procházení, ovšem zmenšuje se plocha závěsu a tím i jeho výtvarný efekt.

senior-woman-threading-beads-1448210122ewb

Typy korálků

Korálkový závěs si můžeme udělat svépomocí, stačí mít jen provázek a ozdobné korále. Ale na zkrášlení závěsů lze použít i jiné ozdoby, třeba bambule, tvrdé plody či ořechy, umělé květy, fantazii se zkrátka meze nekladou. Naprosto nevhodné je sklo či jiné tříštivé materiály, korále totiž do sebe vždy narážejí a mohly by se rozbíjet. Pro lepší procházení můžeme z provázku vyrobit roztahovadlo, které závěs v horní části rozhrne do stran. Je to jednodušší obdoba stahování žaluzií či závěsů na oknech.

Korálkové dveře na trhu

Obchodní sít nabízí velký výběr závěsů. Můžeme si koupit jen provázkové závěsy v různých barevnách provedeních. Ty se hodí do modernějších domácností, obdobně jsou vhodné pro ně závěsy s korálky z umělých hmot, případně kovu. Ale i v rustikálním duchu najdeme řadu velmi hezkých výrobků. Korále, ale nejde často o korále klasické oválné či kulaté, ale o krychličky, hranolky, trubičky apod., jsou zejména z různých druhů dřev či bambusu, a ještě jsou různě barevně laděné. Vhodně umístěné korále mohou tvořit i velké tvary.

4634426240_5c9a7f5e4c_b

Závěr

Korálkové dveře mohou být skutečně nevšední dekoraci interiéru. Je to vždy jemnou barevností a optickou lehkostí. Příjemný může být i sluchový vjem, když se korále po rozhrnutí rovnají, lehce o sebe ťukají.

Korálkové závěsy můžeme umístit jako náhradu dveří, ale i opticky mohou rozdělovat větší prostory na menší, třeba obývací pokoj od dětské herny či jídelního koutu či s části na spaní či odpočinek. Závěsy se lehce udržují, pohybem z nich snadno padá prach, případně se dají snadno opláchnout sprchou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.