Vybíráme dveře: Jak poznat pravé a levé?

Kdo není řemeslníkem nebo si nenechá poradit od někoho zkušeného, může mít velký problém při vybírání dveří do svého domu či bytu. Obvykle se vydáváme do obchodu s konkrétní představou, jaké dveře bychom si přáli.


Buď si je vybíráme v katalozích nebo na internetu, případně přijdeme do specializovaného obchodu plného nejrůznějších dveří. Až si konečně vybereme ty nejvhodnější, zaskočí nás prodavač otázkou, zda chceme pravé nebo levé. A teď babo raď. V kamenném obchodě se to dá ještě napravit, když prodavači vysvětlíme konkrétní situaci.

door-996809_960_720Stačí mu popsat jak vypadají zárubně, kde jsou panty a jak chceme, aby se dveře otvíraly. Horší je to například při nakupování v eshopu na internetových stránkách, když nemáme po ruce nikoho, kdo by nám poradil. Proto je dobré si vysvětlit základní zásady, podle kterých lze poznat levé a pravé dveře. Pokud si je zafixujete do paměti a posoudíte podle nich dané místo v bytě, určitě se vám to bude při výběru dveří ať už kdekoliv hodit.

Jednokřídlé dveře

Pravé nebo levé se dají poznat zcela jednoduše. Stoupnete si ke dveřím nebo k otvoru pro budoucí dveře tak, aby se dveře otevíraly směrem k vám. Když jsou panty, správně řečeno závěsy na pravé straně, tak se jedná o pravé jednokřídlé dveře. Pokud jsou na opačné straně, budete nepochybně potřebovat dveře levé.

Dvoukřídlé dveře

Detail_interiéru_-_dveřePostup je obdobný. Stoupnete si opět čelem k pantům ze strany, kde se budou dveře otevírat směrem k vám. Pokud bude u otevírané části dveří pant na pravé straně, budete potřebovat dvoukřídlé dveře pravé a naopak.

Zárubně, lidově futra

U výše uvedeného postupu se předpokládá, že budete potřebovat pouze samotné dveře. Odborníci ovšem radí, že je lepší kupovat vždy dveře i se zárubněmi, jelikož si ušetříte námahu při následném hledání stejného designu a barevného odstínu. Budete-li tedy měnit i zárubně, můžete využít příležitosti a rozhodnout se, které dveře se budou do vašeho bytu lépe hodit. Pravá i levá strana zárubní se určuje stejně, ovšem vyplatí se vybírat dveře včetně zárubní od jednoho výrobce. Budete mít jistotu, že budou řádně pasovat a rovněž nebudete mít problém s jejich celkovým provedením.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..