Časté chyby při rekonstrukci rodinného domu

Rekonstrukce rodinného domu je běh na dlouhou trať. Pokud jste si doposud mysleli, že stačí lusknout prsty a je hotovo, pak vás s největší pravděpodobností zklameme. Jde o velmi náročný proces, a to nejenom z pohledu finančních prostředků. Rekonstrukce je i časově velmi náročná činnost. Nezáleží na tom, jestli rekonstrukci budete provádět svépomocí nebo skrz odborníky. V obou případech musíte počítat s časovou investicí. Odborníky totiž musíte hlídat. Jakých chyb se však lidé při rekonstrukci nejčastěji dopouštějí? Následujte nás.


S těmito chybami je důležité se seznámit. Budete-li je ignorovat, zbytečně ztratíte na svém projektu čas i finanční prostředky. K prvním častým chybám patří špatně naplánovaný rozpočet. Lidé si dost často myslí, že všechny našetřené finance mohou utratit za rekonstrukci. Zapomínají už na to, že po zhotovení rekonstrukce zůstanou na nule. K nejčastějším odpovědím patří ta, že peníze našetří během pár měsíců zpátky. To je však obrovská chyba, a to už jen z toho důvodu, že rekonstrukce se může vyšplhat na zcela jinou částku. Této částce se říká konečná.

Musíte totiž myslet na to, že mohou přijít potíže, jež vám rekonstrukci prodraží. Jestliže se do procesu pustíte ve chvíli, kdy vám byl vypočítat pouze odhad a vy máte finance čistě jen na prvotní plánování, dopouštíte se tím nemalé chyby. Jinými slovy je důležité mít u sebe finanční prostředky navíc. Tato částka by měla přesahovat alespoň 10 až 20 %. Bude-li vás rekonstrukce stát 100 tisíc korun, je dobré mít na bankovních účtech přinejmenším dalších 10 až 20 tisíc korun na neočekávané výdaje. Pokud se rozhodnete to řešit na poslední chvíli půjčkou, existuje tady varianta, že vám bude zamítnuta.

Finanční plán je častou chybou. Jakých chyb se dá ještě dopustit?

První chybou bylo špatné finanční plánování. Další chyba se bude týkat rovněž plánování, ale celkového procesu. I tady se dá udělat spoustu chyb. Nemáte žádný plán, jak bude celkový proces rekonstrukce s pomocí firmy probíhat? Prakticky nemáte ani žádnou smlouvu s firmou, která se podílí na rekonstrukci vašeho rodinného domu? Tato chyba vás může vyjít na velké finanční prostředky. Firma vám nemusí splnit termín, popřípadě používat jiný materiál, než jaký jste si sdělili ústně. Uzavřete s firmou jak smlouvu, tak plán rekonstrukce. Mějte vše plně pod kontrolou.

Častým problémem je i špatný výběr stavební firmy. Opět další podstatný krok, který vás může stát nemalé finance i čas. Firma se druhý den již nedostavila? Začíná se vymlouvat, že váš rodinný dům bude muset vyčkat? Ve smlouvě na to mají nárok? Pak je váš výběr stavební firmy špatný. Vybírejte takovou stavební firmu, jež má pozitivní hodnocení a několik úspěšně uzavřených zakázek. Mimo jiné vám dokáže sama nabídnout takovou smlouvu, která je pro vás výhodná, nikoliv nevýhodná. Počítejte ale s tím, že taková firma bude mít termíny obsazené i několik týdnů dopředu. Věřte nám, že se vyplatí vyčkávat.

Zapomeňte na práci svépomocí!

O stavebnictví nic nevíte? Nemáte ponětí o tom, jak provést celý proces rekonstrukce, ale na internetu jste objevili návod, pomocí kterého byste to chtěli zvládnout? Rovnou na to zapomeňte. Bez zkušeností vás to rovněž může vyjít na vysoké finanční prostředky. Kromě toho hrozí riziko úrazu, protože ve chvíli, kdy je rekonstrukce špatně provedená, nemáte jistotu toho, že vámi postavený materiál vydrží.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..