Postavte si sloupy pěkně kolmo

Zcela jinak vypadá plot, když je natažený vedle pěkně v řadě za sebou stojících sloupech, které jsou stejně vysoké, stejně daleko od sebe a všechny jsou stejně pěkně svislé. A nejen, že to dobrě vypadá, ale i pletivo se lépe připevňuje, když jsou sloupy kolmé. Zvláště je to zřetelné při svařovaném pletivu, které se sponami přichytává na D-sloupky. Proto bychom si při budování plotů ale i jakékoliv jiné konstrukce měli dát záležet, aby byly sloupy kolmé. Ale to se snadno řekne, postavit kolmé sloupy. Každý, kdo už betonoval sloupy pro ploty nebo pro brány ví, že to není snadný úkol. Je třeba mít na zřeteli i správnou vzdálenost, i dobrou hloubku a ještě hlídat kolmost. To aby jeden člověk nic nedělal, jen stále přikládal vodováhu a kontroloval to.
Nebo využijete speciální vodováhu na sloupy.


Když jsme v zahradě plánovali stavbu prvního plotu, abychom zabránili přístupu divoké zvěře k mladým ovocným stromkům, věděl jsem, že musím tento problém řešit i já. Mezi jiným nářadím jsem měl připraveny i klasické vodováhy různých délek.

vodováha

Při přípravě objednávky zemních vrutů a sloupů pro stavbu plotu jsem objevil v nabídce eshopu i plastovou sloupovou vodováhu. Okamžitě jsem ji objednal a dodnes toho nelituji. Když dávám do země zemní vruty pro sloupy nebo osazuji do nich sloupky, když dělám vinice nebo jen oporu ke květinám nebo i dřevěný regál do domu, vždy si nasadím sloupovou vodováhu na sloup nebo hranol a při práci jedním očkem stačí kontrolovat, zda je vše v pořádku, případně upravit úhel. Vodováha drží na místě pomocí magnetů nebo gumového popruhu a trvale ukazuje případné odchylky od roviny kolmosti.

vodováha na zemním vrutu

Plastová vodováha na sloupy nerezaví, snadno se nastavuje úhel stran sloupu a snadno se upevňuje na hranaté i oblé sloupy. Máme nyní dva kusy a používáme je při stavbě všeho, co chceme mít rovně a kolmo. Na zemní vruty dáváme i opory na kustovnici čínskou nebo popínavé květiny. A díky této vodováze vše rovně stojí a dobře vypadá.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..