Dům obložený kameny

Nejčastějšími kameny používanými na fasády domů jsou pískovce, rula, břidlice, andezit a kvarcit. Obklad kamenem může mít různý vzhled díky použité technologii. Buď se používá obklad z formátovaného kamene, což jsou panely, nebo štípaného kamene. Štípaný kámen je universálně použitelný na moderní stavby i na klasické domy.


Jeho předností je nepravidelnost, která z každé fasády vytváří originál a skutečnost, že spáry nejsou téměř viditelné. Každá technologie obkládání domu vyžaduje jinou stavební připravenost. Například pro kamennou přizdívku musíte mít protaženou základovou desku, na níž se přizdívka bude zakládat. Dalším požadavkem je dokonalá soudržnost a pevnost podkladu, neboť kámen je jako obkladový materiál velice těžký.

1

Kromě estetického dojmu z kamenného obkladu domu je třeba vzít v úvahu i jeho tepelně izolační schopnosti. Důležité je, že kamenná fasáda nijak neomezuje tuto hlavní funkci fasády. Kámen sám o sobě nemá rozhodující tepelné vlastnosti. Jeho přednost spočívá spíše v mechanické odolnosti, originalitě a efektním vzhledu. Výhodou je, že kamennou povrchovou úpravu můžete bez problému aplikovat i na zateplovací systém, pokud dodržíte potřebnou dimenzi kotvení a soudržnost podkladu například použitím kovové armovací tkaniny a speciálních lepidel.

Pro obložení domu si můžete vybrat z několika vhodných druhů kamene, které mají různé vlastnosti. Pískovec je odolný a široce použitelný materiál působící na pohled příjemně. Má i různé barevné odstíny od výrazných variant až po střízlivé, nebo je lze vhodně kombinovat. Břidlice je přírodním stavebním kamenem. Je na pohled přitažlivá a estetická a stejně jako pískovec má pestrou barevnou i rozměrovou škálu. Některé druhy se na slunci krásně lesknou a mění barvu.

Green-marble-wall229

Křemenec, neboli odborně kvarcit je rovněž přírodní kámen. Pro svou extrémní tvrdost se používá jako dlažba nebo obklad rodinných domů. Efektním druhem kamene vhodného pro obklad domu je jurský mramor, který je znám především jako broušené nebo leštěné desky s dokonale rovným povrchem, který umožňuje snadnou údržbu.  Ať už se pro obklad zvolí jakýkoliv kámen, dům díky němu vypadá vzhledně a elegantně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..