Houpací křesla

Houpací křeslo představuje pohodu, relaxaci a pohodlí. Jeho výhodou je možnost umístění kdekoliv v interiéru, na balkóně, terase nebo i na zahradě. Odpočívat v houpacím křesle, číst si knížku, vychutnávat si kávu nebo čaj, relaxovat po celodenním shonu a třeba jen tak poklimbávat za mírného pohupování, nemusí být pouhým snem, ale skutečností, kterou si může dopřát kdokoliv.


Většinou známe houpací křesla z filmů, nebo je můžeme najít na půdách starších domů po prarodičích, případně je lze objevit v některém bazaru nebo obchodu se starožitnostmi. Ovšem dnes to není jediná možnost, jak si obstarat houpací křeslo. Obchody nabízejí nová, kvalitní a pohodlná houpací křesla, ve kterém si můžete užívat pohodlí v obývacím pokoji, za hezkého počasí na balkóně či terase, nebo na zahradě pod pergolou.

3676170137_bda6f73b6c_b

Výběr houpacího křesla je důležitý a kromě ceny je třeba se zaměřit i na další parametry. Zejména na to, kde a jak budete houpací křeslo užívat a jakou snese zátěž. Většina houpacích křesel je stavěna na průměrnou váhu, která se u českých mužů pohybuje od 80 do 90 kg. Pokud někdo váží více než metrák, je třeba se přesvědčit, zda výrobce takovou nosnost garantuje.

5104906352_602aff6426_b

Z hlediska způsobu používání a hlavně místa jeho umístění, velice záleží na volbě materiálu. Například na zahradě se vzrostlými stromy můžete umístit látkovou houpací síť, která se dá snadno přemísťovat a uschovávat před nepřízní počasí. Universální použití poskytují zejména ratanová houpací křesla, nebo křesla z umělého ratanu. Je to materiál odolný vůči slunečnímu záření i dešti a na zimu můžete houpací křeslo z ratanu jednoduše přenést do interiéru a užívat si jeho pohodlí třeba u televize, při čtení knížky nebo jiné relaxaci. Usnadní vám to nízká hmotnost, kterou se houpací ratanové křeslo vyznačuje.

5721506781_a6825d333e_b

Zcela jiným typem jsou houpací křesla dřevěná nebo z masivu. Ta bývají často dominantou pokoje a díky použitému materiálu je záruka, že budou mít dlouhou životnost. Příjemné pohodlí zajišťují u dřevěných křesel kvalitní polstrování. Na trhu jsou i křesla o nižší hmotnosti (kolem 15 kg), se kterými mohou manipulovat i starší osoby a přisunout si je snadno třeba večer k televizi.

Zdroj obrázků: flickr.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..