Inspirace pro zařízení domu

Chystáte se zařídit právě koupený nebo nově rekonstruovaný rodinný dům? Pak jistě víte, že položit nové podlahy a vymalovat je jen základ nového bydlení. Poté vás ještě čeká nákup nového nábytku a bytových doplňků i dalších zařizovacích předmětů. Poradíme vám, na co se zaměřit a jak udělat váš dům ještě útulnější.

Jaký barevný odstín na zdi a na stropy a jaký vzorek na malby použít, to bývá nejčastější dilema paní domu a i dospívajících dětí v jejich pokoji. Pokud jste se ještě nerozhodli, doporučujeme vám nechat se inspirovat katalogem samolepek na zdi. Ušetříte nejen čas, ale i peníze za další barvy i jejich nanesení. A když po čase zjistíte, že jste si nevybrali nejlépe nebo se vám vzor okouká, bez problému ho ze zdi sundáte a nalepíte novou samolepku. Máte tak možnost prezentovat nejen své současné životní krédo, ale i své tužby anebo záliby.

Hezké vzory na zdích obzvláštní a zútulní váš příbytek, ale pohodlným ho udělá teprve nábytek. Hezká a velká postel v ložnici je snem mnoha lidí, avšak musíte brát v potaz skutečnou velkost místnosti, aby v ní zbylo místo i pro objemnou šatní skříň a nezapomeňte ani na toaletní stolek domácí paní. Pokud před spaním rádi věnujete nějaký čas knížce, budete potřebovat noční stolek a na něj noční lampu. Nejlépe takovou, aby vám poskytla dostatek světla ke čtení a nerušila vašeho partnera, který chce spát.

I když nejvíce času trávíme na posteli, přeci je bdíme na sedačce v obývacím pokoji. Záleží na vás, jestli si chcete na sedačce občas poležet, nebo raději jen sedíte s rodinou nebo přáteli. Podle toho taky volte klasickou nebo rohovou sedačku. A když u vás občas přespí někdo z příbuzných, poohlídněte se po rozkládacích sedacích soupravách. To umožní gauč po večerce proměnit v dvoulůžko a v odkládacím prostoru ukryjí i potřebné lůžkoviny.

Rozkládací sedačku vhodně doplní malý společenský stolek na kolečkách, manipulace s ním bude jednodušší. Měl by mít přiměřenou velikost k sedačce, aby se na něj vešel odpovídající počet šálků čaje nebo kávy i tácek se zákusky, podle počtu lidí, který u vás obvykle pobývá.

Velký nábytek je vhodné kombinovat s dalším malým stolke se židlemi, pokud rádi hrajete karetní hry nebo čtete knížku, nejlépe se samostatnou lampou pro lokální osvětlení. Šikovná komoda poslouží jako odkládací prostor pro nezbytnosti, bez kterých se neobejdete, ale nechcete je dávat na odiv v prosklené obývací stěně.

Vhodně zvolená kombinace velkých a malých kusů nábytku dokáže opticky zvětšit velikost pokoje a umožní vám lépe využít jeho dispozici.Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..