Jak kombinovat dveře a podlahy v interiéru?

Jednou z nejčastějších otázek při výběru materiálů je jak kombinovat podlahy s dveřmi. Co si vybrat? Mnozí by raději měli všechno v jedné barvě: podlahy, dveře a nábytek. Tato možnost se jeví jako nejjednodušší a nejvýhodnější. Ovšem díky uniformitě barev je interiér plochý, bez výrazu, nudný. Ale „nekompatibilita“ může také značně poškodit. Co dělat? Na co se spolehnout při sestavování barevného schématu interiéru?


Kombinace dveří a podlah v interiéru: co potřebujete vědět?

1. Dveře jsou součástí stěn, nikoli podlahy. Proto musí být v první řadě kombinovány se stěnami. Dveře mohou kopírovat barvu stěny nebo se k ní přiblížit tónem. V tomto případě nezáleží na podlaze.

2. Pokud jsou dveře natřeny v neutrální barvě, zejména v bílé barvě, nemusí být na nic vázány. Nikoho by například nikdy nenapadlo položit bílou podlahu.

Pokud se rozhodnete instalovat bílé, krémové, šedé nebo jiné neutrální dveře – nemusíte se obtěžovat otázkou jejich kompatibility s podlahami, základovými deskami, nábytkem. Hlavní věc je, že v celku harmonicky zapadnou do interiéru.

3. Dveře nemusí mít stejnou barvu s podlahou, ​​ale pokud je chcete odlišit, není to zakázáno. Pokud jsou například na podlahu položeny šedé dlaždice, můžete dát šedé dveře. Máte-li zelený koberec – namontujeme zelené dveře.

4. Vážně přemýšlet o konzistenci podlahy a dveří stojí za to, pouze pokud obě mají barvu a vzor stromu. Toto je samozřejmě klasika, která vydrží věky. Ovšem nejde o trendy řešení. V moderních interiérech návrhářů se vyskytují tyto dveře velmi vzácně. Důležité je mít stejný odstín dřevin u dveří a podlahy, jinak vyzní interiér nemotorně, bez harmonie.

5. Pakliže interiér vychází neutrálně, klidně a dokonce „nejasně“ – můžete nainstalovat dveře s výraznou texturou. Do interiéru přidají jas. Například vhodné řešení je černé dveře ve světle tlumeném interiéru nebo červenohnědé – ve smetaně. Můžete zvolit barevné dveře. Jedná se o odvážnější rozhodnutí, často používané. S takovými dveřmi nikdo nebude dávat pozor na jejich podobnost s podlahou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..