Jak pečovat o zahradní nábytek a jak jej zazimovat

Zahradní nábytek má dnes prakticky každý majitel rodinného domu. Často si jej pořizují i lidé, kteří jen vlastní zahradu, na kterou jezdí převážně během letního období. Pokud nevíte, jak o něho během roku pečovat, pak jste tady správně. Kromě toho vám také poradíme, jak správně zahradní nábytek zazimovat. I to je velice důležité, chcete-li, aby byl vámi zakoupený zahradní nábytek na příští sezónu plně připraven. Jedině tak prodloužíte celkovou dobu životnosti a váš zahradní nábytek tady bude s vámi i další léta.


Pečujte o zahradní nábytek

V první řadě je to o kvalitě zakoupeného zahradního nábytku. Mezi oblíbené materiály patří například dřevo nebo klasický plastový nábytek. Právě tyto dva materiály se dají považovat za dva největší konkurenty vůbec, co se týče zahradního nábytku. Pokud vám můžeme poradit, zaměřte se raději na dřevěný zahradní nábytek. Ten je nejenom kvalitnější, ale také designově propracovanější a vaší zahradě tak dodá tu správnou šťávu. Připravte se na to, že je dřevěný zahradní nábytek na odlišné pořizovací ceně než ten plastový. Je to pochopitelné, podíváme-li se na kvalitu a životnost.

Plastový zahradní nábytek se dá označit za bezúdržbový. I když na druhou stranu i plastový nábytek čas od času vyžaduje vaší péči. Rozhodně ne však v takové míře, jako dřevěný zahradní nábytek. Klasický a levný plastový nábytek ztrácí na barvě. Časem se může stát, že zajde a bude plně bez lesku, než jako tomu bylo na začátku. Dopřejte mu pomocí správných přípravků tu správnou péči. Tyto přípravky zakoupíte ve specializovaných obchodech, jež se věnují zahradnímu nábytku. Tento proces je možné opakovat jednou za několik týdnů až měsíců. Záležet bude na tom, jaký plast jste si pro svůj zahradní nábytek vybrali.

Péče o zahradní nábytek ze dřeva

Dalším typem nábytku je nábytek z měkkého dřeva. Tady je už údržba náročnější. Dřevěný nábytek vyžaduje odstranění a obroušení starých vrstev a následné natření novými vrstvami. To platí převážně o zajištění ochrany proti hnití. Kromě toho by mělo být dřevo ochráněno také před UV zářením. Tím máme na mysli sluneční paprsky. I na to existuje tzv. UV lak. Ten však ze začátku nevydrží příliš dlouho, a tak je potřeba čas od času rovněž provést údržbu. Během zimního období je ideální nábytek z měkkého dřeva uschovat do teplé místnosti a poté vytáhnout zase na jaře nebo v létě.

Nábytek z tvrdého dřeva vyžaduje rovněž péči prostřednictvím nátěrů a olejů. Opět jde o velice náročnou údržbu, a to jak ze strany financí, tak času. V zimním období rovněž tento nábytek uschovejte do teplého prostoru. Dřevo je materiálem, jež neustále pracuje a v zimním období to platí o to více. Právě z tohoto důvodu je dobré dřevěný zahradní nábytek uschovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..