Pořizování dřevěného zahradního nábytku

Zahradní nábytek je krásný. V létě se můžete posadit ven a popovídat si tak se svými přáteli. Pokud na příští rok uvažujete o pořízení zahradního nábytku, pak je potřeba se sám sebe zeptat na výběr materiálu. Častou odpovědí je ovšem zahradní nábytek ze dřeva. Dřevěný materiál je nejčastěji využívaným materiálem, co se týče venkovního nábytku. Problém je ovšem v tom, že je náročný na údržbu. Na druhou stranu při pořízení kvalitního dřevěného zahradního nábytku se nemusíte obávat toho, že by vám nevydržel na několik let. Jaké má ale výhody a nevýhody?


Výhody dřevěného zahradního nábytku

V první řadě se podíváme na výhody dřevěného zahradního nábytku. Těch je poměrně hodně. Tou největší výhodou je fakt, že jde o přírodní materiál. Pokud si pořídíte dřevěný zahradní nábytek, docílíte toho, že se bude skvěle hodit na vaši zahradu, protože zahrada by měla vést známky přírodních materiálu. Jak jsme již uvedli, není pochyb o tom, že by dřevo k ním nepatřilo. Je to lepší než pořízení jiného druhu zahradního nábytku.

Mnoho barev a designu

K dalším obrovským výhodám patří fakt, že jde o velký výběr materiálu. Dřevo se dále rozděluje na několik možností. Záležet bude převážně na finančním rozpočtu. Pokud budete chtít kvalitnější dřevo, zaměřte se na masiv. Mimo jiné je nádherný po vzhledové stránce. Jinými slovy je dřevěný zahradní nábytek hezky na pohled. Přinášíme vám ovšem další výhodu, která spočívá v komfortu.

Dřevěný zahradní nábytek je komfortní

Posledním bodem je komfort a pohodlnost. Dřevěný zahradní nábytek je maximálně komfortní a pohodlný. Vydržíte v něm sedět i několik hodin bez toho, aniž byste pociťovali jakékoliv problémy se zády nebo hýžděmi. Jak si můžete všimnout, výhod je více než dost. Jak se ale říká, vše, co přináší výhody, má i své nevýhody. Víte o nich?

Nevýhody zahradního nábytku

K prvním nevýhodám patří vyšší údržba. Jinými slovy počítejte s tím, že vás údržba bude stát nejenom finance, ale převážně váš čas. Podléhá totiž povětrnostním vlivům, a tak je nutné provádět pravidelnou kontrolu a údržbu.

Hmotnost a skladovatelnost

Kvalitní dřevěný zahradní nábytek bude mít vyšší hmotnost. V takovém případě bude horší jej skladovat. To jsou hned dvě další nevýhody. Pokud ale máte prostor, kde skladovat takto masivní dřevěný zahradní nábytek, můžete tyto nevýhody vynechat. Zvlášť v momentě, kdy máte i člověka, který vám pomůže jednotlivé kusy nábytku přenést do skladovacích prostor.

Pořizovací cena je vysoká

Posledním faktem je pořizovací cena. U kvalitnějšího zahradního nábytku zkrátka musíte počítat s tím, že bude stát vyšší pořizovací částku. Na druhou stranu se tato koupě vyplatí, vzhledem k tomu, že životnost je více než slušná. Budeme-li tento materiál porovnávat s jiným.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..