Jak zabezpečit rodinný dům

Rodinné domy se často stávají útočištěm proti zlodějům. Zvlášť v období jara a léta, kdy lidé odjíždějí na různé výlety nebo dovolené. Pokud i vy se v letošním roce chystáte odjet, ať už do zahraničí nebo po České republice, měli byste si svůj rodinný dům nejprve zabezpečit. Způsobů je opravdu několik, s největší pravděpodobností vám už některé z nich prošli rukami. Vždy je ovšem dobré si je připomenout, jak jsme již psali, především v tomto období. Pojďme se na to společně podívat.


Začneme základem

Úplným základem, jak ochránit svůj rodinný dům před zloději je tzv. prevence. Ta vás v podstatě nebude nic stát. V následujících článcích se podíváme na mechanické či jiné zabezpečení, u kterého však budete muset počítat s finanční investici. V první řadě je nutné zabezpečit všechna okna, a to tím, že je uzavřete. Opravdu se ale ujistěte, že jsou okna zavřená a nedají se z venkovního prostoru otevřít. Občas se může stát, že okno sice zavřené je, ale jakmile do něho trochu šťouchnute, samo se otevře. Dále se zaměřte na falešnou přítomnost. Toho dosáhnete pomocí vypínače na světlo.

Rodinný dům se v určitou hodinu sám rozsvítí a následně i sám zhasne. Kolemjdoucí si tak budou myslet, že se v rodinném domě někdo pohybuje. V žádném případě se nechlubte svým výletem nebo dovolenou na sociálních sítích. Právě tady číhá největší množství zlodějů, kteří toho v následujících několika dnech využijí. Vždy si výlet nebo dovolenou nechte pro sebe a fotografie umísťujte na sociální sítě až v momentě, kdy se vrátíte. V neposlední řadě požádejte souseda o to, aby vám rodinný dům občas pohlídal. Máte-li dobré sousedské vztahy.

Jak zabezpečit rodinný dům?

Mezi zabezpečovací prvky, které jsou více nákladné na finanční prostředky, jsou bezpečnostní dveře. V tomhle případě je dobré se zaměřit na opravdovou kvalitu, a to i přes to, že vás dveře vyjdou na několik desítek tisíc korun. Na oplátku za to dostanete bezpečnostní třídu a kvalitu, která vám vydrží několik let. Dveře by tak měly být z kvalitního materiálu, mít kvalitní zárubně a být dostatečně bezpečnostní na to, aby si s tím nedokázal zloděj poradit. Zloději zpravidla vyhledávají ty rodinné domy, u kterých nejsou bezpečnostní dveře, protože jsou schopní se do nich dostat během pár desítek vteřin.

Zabezpečit lze v dnešní době i okna, a to několika způsoby. Ty vůbec nejúčinnější jsou mříže do oken. Jedná se o další snadný přístup pro zloděje. Svým způsobem o ten nejsnazší, protože v momentě, kdy zloděj nemá šanci se do rodinného domu dostat pomocí dveří, vyzkouší okna. Jestliže v oknech nebudete mít mříže, je to otázkou několika málo vteřin. Opět se soustřeďte na kvalitu mříží a materiál. Mříže by neměl zloděj překonat. Pokud k mřížím v oknech dopřejete také výše uvedené bezpečnostní dveře, zvyšujete tím šanci na to, že vás vykradení mine.

Bezpečnost na prvním místě

Ať už využijete jakoukoliv z výše uvedených metod, vždy myslete na to, že bezpečnost je na prvním místě. Pokuste se tedy splnit veškeré výše uvedené body a snížit tím přítomnost zlodějů nebo potenciální vykradení vašeho rodinného domu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..