Podnikejte z obýváku

Rozhodnutí začít podnikat přichází v životě ze dvou hlavních příčin. První může být ztráta zaměstnání a tím i možnost uživit svou rodinu. A druhým impulsem bývá zjištění, že byste uměli poskytovat služby nebo dodávat zboží lépe, než to dělá firma, ve které jste zaměstnán a kde vás v podstatě brzdí v rozletu. Začít podnikat se dá i bez rozsáhlých investic a velkých budov. Stačí využít dostupné možnosti a důkladně naplánovat rozběh.


V počátcích firmy, když se jen organizují první setkání, plánují první zakázky, není třeba platit pronájem a drahé vybavení kanceláře. S notebookem a novým firemním mobilem se dá efektivně pracovat i ve vlastním domě. A pokud podnikáte v oblasti poskytování služeb, takto to může fungovat docela dlouhou dobu. Pronajmout si kancelář stačí až v době, kdy se rozhodnete přijmout asistentku nebo nového kolegu.

Oblíbeným způsobem postavení se na vlastní nohy bývá založení a provozování eshopu. Nosný systém elektronického obchodu běží na pronajatém webovém serveru, doma stačí mít počítač na správu obchodu a skladové hospodářství, to je však možné delegovat na externí účetní firmu spolu s kompletním účetnictvím. Zbývá vám logistika zboží. Tedy výběr dodavatele, nákup a skladování produktů a následný prodej spojený s fakturací, balením a expedicí. Tu vám umí usnadnit dobrá smlouva s některou z kurýrních společností, která každý den přijde k vám po vaše odesílané balíčky.

entrepreneur

V začátcích podnikání tedy potřebujete malý skladovací prostor, například větší sklep nebo garáž, kterou vybavíte regálovou sestavou s možností kdykoliv ji rozšířit nebo reorganizovat. A když se přestěhujete do nových prostor, regálovou sestavu jednoduše rozeberete a převezete na nové místo. Tam ji opět složíte, možná s jinými rozestupy polic a doplníte nově zakoupenými segmenty. Tím se vaše prvotní investice neztratí a dovolí vám postupně růst s tím, jako roste vaše nové podnikání a mění se na plně funkční malou firmu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..