Pokojové rostliny, které nesmí být v přítomností dětí

Rostliny v domech a bytech dnes plní mnoho úkolů. V minulosti jsme je považovali za jakési pomocníky při udržování kvalitnějšího vzduchu v interiérech. Dnes tomu není pochopitelně jinak. Kromě toho se nám však starají o příjemný pocit, protože jsou i dekorativními doplňky. Rostliny mohou sloužit pro příjemnější interiér, který si zamiluje každý váš host. Na druhou stranu byste to s nimi neměli přehánět.


Na určité rostliny buďte opatrní

Měli byste však vědět, že ne každá rostlina je vhodná v bytech nebo domech, kde žijí děti. Mohou sice vypadat nádherně, ovšem v momentě, kdy jde o děti, musí jít vzhled stranou. Víte, o jaké rostliny se jedná? Pokud vás žádná nebezpečná rostlina pro děti nenapadá, pak byste si tento článek měli přečíst do konce. Pro uklidnění je dobré se zmínit o tom, že existuje celá řada nádherných rostlin, které nejsou nebezpečné, a i přes to okouzlí váš interiér. Musíte však vědět, po které z nich sáhnout.

Znáte to, malé děti rády objevují svět a na vše sahají nebo rovnou dávají do pusy. Výjimkou nejsou ani rostliny. Pokud si myslíte, že jsou rostliny v dostatečné výšce, kde na ně dítě nedosáhne, mýlíte se. Děti jsou čím dál, tím více vynalézavější a nedělá jim problém dosáhnout i na parapet, kde se rostliny nejčastěji nachází. Vy musíte být o krok vpřed a rostlin, které by mohly ublížit vašim dětem, se musíte zkrátka zbavit. Můžete je vyměnit za rostliny bez jedu a škodlivin. Rostliny nebezpečné dětem vypouštějí všelijaké látky a ty by mohly v dítěti vyvolat alergii, problémy s dýcháním nebo otravu.

Seznamte se s pokojovými rostlinami

Jed může kromě výše uvedených příznaků způsobovat také silné nevolnosti a zvracení. To se týká převážně otravy. Ta může mít na dítě negativní dopad. Podobně je to ale i s alergií nebo dýchacími problémy. Ty by dítěti také po zdravotní stránce rozhodně nepomohly. Jestliže vás zajímají konkrétní rostliny, seznamte se s nimi. Mezi ty patří například lopatkovec, oleandr, potos, monstera nebo mramornatka. Jde o nejjedovatější rostliny, takže si nemyslete, že ostatní by dítěti nemohly ublížit. Jedovatých pokojových rostlin, které do bytu nebo rodinného domu s dětmi nepatří je daleko více. Vy se však musíte soustředit v první řadě na ty nejjedovatější, abyste omezili riziko otravy, alergie nebo dýchacích problémů.

Ne vždy je jedovatá celá rostlina. U některých může být jed pouze v určité části rostliny, ale i přes to je pro děti nebezpečná. Dále existují rostliny, které sice jedovaté nejsou, ale mohou způsobovat nepříjemné pálení kůže nebo vyrážky. Opět se to týká zejména dětí a mezi tyto rostliny patří i vánoční hvězda. Právě tu si pořizuje přes vánoční svátky velké procento české populace. Dále mezi nimi naleznete fíkusy nebo šefleru.

Bezpečnost na prvním místě

Bezpečnost vašich dětí by měla být vždy na prvním místě. Neznamená to, že by rostliny nemohly v interiéru být, ale určitě je nestačí umístit jen na parapet. Tam by dítě mohlo hravě dosáhnout.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..