Sněhové frézy

Sněhové frézy bývají většinou benzínové. Ale existují i varianty akumulátorové, využívají se hlavně tam, kde bychom neměli obtěžovat sousedy hlukem. Kolové frézy jsou mnohem rozšířenější a mohou být vybaveny například automatickým diferenciálem. který umožňuje jednodušší manipulaci při zatáčení a couvání. Pásové frézy se pohybují pomocí pásů, které umožňují snadnější manipulaci v podmínkách, při nichž nedochází k odklizení sněhu až na zpevněný povrch. Jde tedy o stroje do náročných podmínek, které díky pásům zvládají postupné frézování sněhu po vrstvách.

 


Jak pracuje jednostupňová sněhová fréza?

Rotující lopatky z tvrzené pryže (šnek) nabírají sníh z odklízeného povrchu a skrz odhozový komín ho transportují až do vzdálenosti 10 metrů. Zároveň můžeme říct, že sníh dokonale „vymetou“ z každé skuliny. Kromě odklízení sněhu mají rotující lopatky za úkol také pohybovat frézu dopředu. Tím nahrazují pojezdové systémy s převodovkami.

Jak pracuje dvoustupňová sněhová fréza?

1. stupeň: otáčející se ocelový šnek s pilovými zuby odkrajuje postupně odklízenou vrstvu sněhu z povrchu. Mezi pevnými ocelovými listy rozdrtí velké sněhové kusy na malé a ty následné dopraví do prostoru, kde je umístěn vysokootáčkový ventilátor.

2. stupeň: speciálně tvarované lopatky ventilátoru naberou rozdrcený sníh od šneku a skrz otočný komín jej vyhodí přesně tam, kam potřebujete. Směr a vzdálenost si jednoduše nastavíte pákou nebo joystickem na ovládacím panelu.

Sněhová fréza, jednoduchý, ale vysoce výkonný stroj, perfektně odklidí sníh při minimální námaze a zanedbatelná není ani úspora času. Dá se totiž bez nadsázky říct, že fréza je 20-krát rychlejší, než lopata.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..