Taburet se hodí všude

Taburet, nebo také podnožka, sedátko, stolička a další pojmenování je určeno praktickému bytovému doplňku, který se hodí opravdu všude. Většinou se taburetu užívá v obývacích místnostech, kde se umísťují buď před křeslo, aby si člověk mohl ulevit svým nohám, nebo také jako samostatný dekorativní doplněk interiéru.


Kromě odpočinku pro nohy se na taburetu dá i sedět. Jejich povrchová úprava je různá. Buď jsou taburety potaženy čalouněním, nebo jsou celokožené. Rovněž jejich tvary a velikosti jsou rozmanité. Některé mají i úložný prostor, což zvyšuje jejich praktičnost.

4407846739_c719142e11_b

Taburety s úložným prostorem

Taburety nebo také lavice s úložným prostorem jsou vhodné jak do obývacích místnosti, tak například do koupelny nebo předsíně. Většinou se jedná o bytelný bytový doplněk, na který si můžete bez obav sednout při obouvání či přezouvání. Zároveň může sloužit i k uskladnění ručníků nebo čistících prostředků v koupelně a v předsíni si do taburetu či lavice s úložným prostorem můžete uschovat rukavice, čepice nebo jiné součásti oblečení.

7158168972_06d646cb80_o

V obývacím pokoji je taburet s úložným prostorem praktický, neboť umožňuje uložit časopisy, prostírání či jiné věci denní potřeby, které by měly být uschovány, ale také na dosah. Výběr tvarů je velice široký. Podle potřeb a vlastního vkusu si můžete pořídit taburet s úložným prostorem ve tvaru kostky, krychle, válce, soudku, ale i zcela atypického srdíčka, nízké kulaté lavice a jiných tvarů.

Rovněž povrch je z rozličného materiálu. Nejluxusněji zřejmě působí taburety kožené či koženkové, ale i čalouněné jsou velice dekorativní. U nich je daleko větší výběr barevných odstínů či jejich kombinací.

5400351081_1ea1576f6e_b

Taburety bez úložného prostoru

Nejznámější jsou různé podnožníkové taburety, zvané také bobíky, nebo taburety čalouněné s dřevěnými nohami. Nohy jsou buď rovné nebo zahnuté a vlastní podložka bývá často zkosená. Obvykle se tyto taburety používají jako doplněk k sedacím soupravám nebo k houpacímu křeslu. Aby se zabránilo brzkému oděru, jsou na jejich potah používány kvalitní materiály, jako je žinylka, alkantara, mikrofáze apod.

5640267660_36778ceef5_b

Atypické taburety

Nejen klasické taburety, ale i zcela netypické tvary mohou sloužit k posezení nebo k odpočinku nohou při sezení v křesle. Jedná se o novinku, kterou jsou sedací pytle nebo vaky. Mohou být v různých velikostech a tvarech, jako například v podobě hrušky, pohovky apod.

Zdroj obrázků: flickr.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..