Korek v interiéru dokáže divy

Korek si většina z nás umí představit hlavně jako zátku v lahvích s vínem. Proto může být pro řadu z nás překvapením například korkový nábytek. Korek má ovšem i spoustu dalšího využití, při kterém se využívá jeho předností.


Především je to vynikající tepelná a zvuková izolace, pružnost, měkkost atd. Výhodou korku v interiéru je také odolnost vůči mechanickému tlaku, chemikáliím nebo plísním. Díky těmto vlastnostem, ke kterým ještě patří antialergický a antistatický účinek, je korek výrazným konkurentem klasického dřeva v interiérech.

Nábytek a další doplňky

Korek je velice vhodný k výrobě židlí, stolů, taburetů a jiného drobného nábytku. Novinkou je také tzv. korková kůže, která se používá k potahování nábytku. V interiérech se korku dále používá jako podkladu pod keramické nebo dřevěné podlahy a jako izolace stěn, a to z důvodu jeho zvukově a tepelně vynikajících izolačních parametrů. Korek nachází dále uplatnění jako obkladový materiál na stěnách a nábytku v barech, restauracích, vinných sklípcích a jiných prostorách, kde je potřeba pohlcovat a tlumit velký hluk.

SANYO DIGITAL CAMERA

Z korku se rovněž vyrábějí nejrůznější bytové doplňky, jako jsou misky pod svícny nebo květináče, dokonce i samotné květináče, dále prostírání, nástěnky do škol, či úřadů atd.

Dlažba a podlaha z korku

Pro zhotovení dlažeb a podlah je korek velice vhodný, v mnoha případech daleko více, než dřevo. Hlavním důvodem je schopnost korku udržet teplo. Korková dlažba například v koupelně je ideální, jelikož navozuje pocit tepla a je příjemná na dotek. Rovněž je velice šetrná k našim kloubům. V obchodech můžete korkovou podlahu pořídit zpravidla v podobě korkových dlaždic, které se jednoduše poskládají na pevný podklad a snadno se upravují na potřebnou velikost. Korek je přírodní barevnou surovinou, což umožňuje vytvářet na podlaze například různé kombinace nebo obrazce.

maxresdefault

Aby korková podlaha měla dlouhou životnost, je třeba ji povrchově upravit kvalitním lakem, který ochrání korek před poškrábáním, vlhkem a znečištěním. Jednolitá vrstva laku má za účel nepropouštět ke korku vodu. Proto je důležité perfektně uzavřít i spáry mezi jednotlivými korkovými dlaždicemi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..