Tapety jsou opět v módě, naučte se tapetovat

Tapetování vždy bylo velmi neoblíbeným domácím „sportem“, kterému se chtěl každý pán domu vyhnout. Časem přišly samolepící tapety, které i přes snahu, možná nebyly o tolik jednodušší volbou, protože nás při aplikaci vždy obtěžuje spodní část, která nám odhaluje lepící plochu.


S ohledem na jednoduchost, na to, že ještě stále mnoho lidí žije ve vlhkém prostředí, kterému tapety nesvědčí a s ohledem na modernější samolepící dekorace na zeď, které tapety vystřídaly, se od nich na dlouhou dobu upustilo. Dnes se však móda klasických tapet vrací…

Jak je aplikovat?

Netkané tapety

Samozřejmě každý výrobce uvádí v návodu svůj doporučený postup tapetování, důležité však je primárně rozčlenit tapety. Netkané tapety jsou totiž šťastnější volbou než ty papírové, zkracují totiž dobu tapetování o namáčení tapet. Lepidlo, které je totiž pro ně nutné, se aplikuje snadno přímo na zeď, což je mnohem snadnější postup. Vaším jediným úkolem zde tak je pouze vyhlazení bublin.

4684601_f008800e

Papírové tapety

Ty papírové tapety pak klasicky vyžadují pravidla, jako je vypnutí topení, zavření oken a dveří (z důvodu průvanu), odstranění starých tapet, dostatečné promočení těch nových a tapetování od kraje ke kraji. Před tím vším však nezapomeňte pořádně změřit kýženou oblast pokrytí, a je nutné, brát na zřetel i rozměry tapety nebo to, že napojováním tapet (což je ve většině případech nezbytné) se nemusíte trefit přesně vzor na vzor. Vhodný čas pro adekvátní promáčení a aplikaci tapety je pak pouhých osm až dvanáct minut, s čímž je třeba také počítat. Nedodržíte-li daný čas, budou se vám mezery mezi tapetami rozevírat, budou se vám tvořit boule a vrásky a veškerá práce přijde vniveč.

Blue-house-prague-wallpaper-1

Užitečné rady

Je to výrobní číslo, které na tapetě naleznete. To by vám mělo zajistit, že při napojení tapet nepůjde o nehoráznou barevnou nebo vzorovou odchylku.Také si tapetování usnadníte přípravou rovného povrchu. Ač totiž schováváte nevzhlednou zeď pod tapetu, nedokonalosti zdi budou stále znatelné. Nešetřete ani na kvalitním lepidle, které je možné pro papírové tapety použít.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..