Vybíráme konferenční stolek

Obývací pokoj není spojený jenom s gaučem, stěnou, televizí a různými dekoracemi. Co by v něm rozhodně nemnělo chybět, to je také stůl. Ten se od toho jídelního výrazně liší. Jak vybrat ty pravé moderní konferenční stolky, na to se společně podíváme. Důležitou roli rozhodně hraje velikost stolku. Rozměry by měly odpovídat jak samotné místnosti, tak i tomu, u jak velkého gauče je umístěn. Zde jasně platí, že čím větší prostor a robustnější gauč, tím samozřejmě větší stolek jako takový.

Jaký tvar zvolit?

Druhou otázkou, kterou je třeba si položit, je dotaz na samotný tvar. Pamatujte na to, že hitem současné doby jsou spíše ostřeji tvarované materiály. Pokud tomu odpovídá i váš interiér, který má moderní až nadčasový nádech, zajímavým hranatým provedením neuděláte chybu. Pokud máte raději klasický a oblý styl, zvolte variantu oválnou. Každopádně nezapomínejte na dostatečnou horní odkládací plochu, která poskytne dostatek prostoru na kávu, občerstvení, ale i noviny, knížku či řadu dalších věcí.

konferencnistolek

Materiál je základ

Konferenční stolek by měl mít primárně dostatečnou nosnost, stejně jako by měl umět nabídnout i dobrou odolnost. Od toho se následně odvíjí i použitý materiál. Ideální volbou z hlediska kvality je dřevo – takzvaný masiv. Volit však můžete i levnější a přesto dobře vypadající materiály. Sem se řadí třeba dřevotříska. I ta může vypadat skvěle, díky použitému dekoru. Obvykle se volí:

  • Matný materiál
  • Lesklé provedení
  • Imitace skutečného dřeva

Volit však lze i materiál skutečně nejmodernější, kterým není nic jiného, než plast. Ten může nabídnout jistotu v podstatě jakýchkoliv linií.

Se sklem, nebo bez?

Při výběru materiálu rozhodně nepodceňujte ani otázku toho, zda zvolíte stolek se sklem, nebo bez něho. Pamatujte, že jeho použití vypadá velmi elegantně a stylově. Správnou volbou by však mělo být sklo tvrzené, u kterého je nejenom eliminováno poškození, ale také není tak výrazně náchylné na jakékoliv poškrábání.Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..