Elektrický plot

Elektrický plot mnozí z nás známe jako elektrický ohradník na pastvinách, kde má za účel zabránit pasoucímu se skotu v opuštění vyhrazeného pozemku. Ovšem pokud máte třeba neposlušného pejska na své zahradě, který se rád toulá, můžete mu v jeho zálibě zabránit rovněž elektrickým plotem.


Na trhu je možno ale pořídit i neviditelný elektrický plot. Elektronické systémy generátoru a obojku využívají moderních technologií na bázi jednočipových mikroprocesorů. Neviditelný elektrický plot se aktivuje samočinně při přiblížení psa k vymezené zóně. Vzdálenost od hranice zóny a způsob korekce je možné jednoduchým způsobem nastavit.

3686938673_a78196dce1_b (1)

Korekcí rozumějte zvukový signál nebo elektrický impuls. Tento typ elektrického plotu se hodí pro jakýkoliv typ terénu a jeho instalace je velice jednoduchá. Malá hmotnost i velikost obojku je výhodou, neboť jej můžete použít i u psů malého vzrůstu. Navíc můžete obojky vybavit i více psů, pro které bude vysílací generátor fungovat.

4661448806_a5664a978b_b (1)

Instalování neviditelného elektrického plotu je jednoduché, rychlé a také variabilní. V případě potřeby můžete totiž oplocení rychle změnit a ohraničit třeba bazén, skalku, záhony nebo jiné místo na zahradě. Jelikož je plot neviditelný, nebude vám esteticky kazit zahradu, a přesto vylepší zabezpečení pozemku před útěkem vašeho psa a zabrání mu v přeskakování, podhrabávání či rozkousávání.

2608081870_e62ba47d0e_b

Existují i elektrické ploty pro kočky, které umožňují kočkám pohyb po celé zahradě, ale znemožní jim utéct mimo váš pozemek. Pro kočky obvykle stačí malý zdroj napětí. Větší zdroj se používá pouze pro kočky s hustou srstí, jako jsou kočky perské, angorské apd. Pro kočky však nikdy nepoužívejte vodivé sítě, které jsou vhodné pro ovce, králíky nebo drůbež. Pokud by se totiž kočka odrazila všemi tlapkami a dotkla se vodivé sítě, nemusela by vůbec dostat elektrický šok, jelikož by v tu chvíli nebyla uzemněna.

4002062898_1a068e98c5_b

Pořizovací cena běžných elektrických plotů je velmi nízká a obvykle se snadno instalují. Používají se nejčastěji u dobytku a u koní, ale použití mají mnoho. Lze je rozlišovat i podle napětí, které je u nich nastavené, to by nemělo být nikdy tak vysoké, aby ohrozilo člověka. Účelem každého elektrického plotu je odradit zvířata, aby se od něj držela dále a nevybíhala ze dvorku, zahrady, nebo vyznačené pastviny.

Zdroj obrázků: flickr.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..