Jak zazimovat skleník

Za námi je první polovina listopadu. Ačkoliv předchozí zimy se prakticky vůbec neprojevily, není dobré toto roční období podceňovat. Polovina listopadu je tedy ideálním obdobím, kdy připravit skleník na příští rok. Jak zazimovat skleník, pokud jste tuto činnost doposud nedělali? V tomto článku si proces ukážeme alespoň v kostce. Budete-li vše řádně dodržovat, váš skleník bude následně plně připraven pro další sezónu. Pojďme se na to společně podívat.


Jak zazimovat skleník?

Správné zazimování skleníku je nezbytnou součástí procesu, jak dosáhnout v příští sezoně kvalitní úrody. V první řadě musíte skleník zbavit všech rostlin, které se v něm momentálně nacházejí. Ano, skutečně máme na mysli všechny rostliny. Jakmile tak učiníte, důkladně proveďte také porytí půdy. Prostor ve skleníku tak doslova dostane druhý nádech. Už tento proces výrazně pomůže skleníku v tom, abyste v příští sezónu dosáhli kvalitní úrody. Tím ale zdaleka nekončíme.

Dalo by se říct, že jsme teprve na začátku tohoto procesu. Skleník během sezóny dostává pořádně zabrat, a tak je potřeba jej důkladně zkontrolovat. Projděte ho nejenom z venčí, ale i zevnitř. Tato prohlídka by měla být skutečně důkladná. Čím více lidí bude skleník prohlížet, tím lépe. Jedinci by mohli malé prasklinky či jiná poškození uniknout. Ve více lidech tak máte šanci objevit všechny nedostatky skleníku. Zaměřit byste se měli především na skla, rámy a celkovou konstrukci.

Umytí a opravy

Máte-li kontrolu hotovou a objevili jste závady, musíte je odstranit. Do skleníku by neměl pronikat zbytečně venkovní vzduch. Od toho skleník vlastně je, aby udržoval stále svou teplotu. Díky tomu se úrodě ve skleníku daří. Proveďte tedy opravy skel, rámu a konstrukce tak, aby skleník vypadal jako nový. Pokud tak učiníte, můžete se posunout na další metu. Nemá-li váš skleník žádné závady, rovněž pokračujte dále. Myslíte si, že jsme se zazimováním skleníku skončili? Opět jste na omylu.

Vezměte vazelínu a dveře a ostatní částí, které nějakým způsobem pracují díky pohyblivému mechanismu, promažte. Pokud nemáte vazelínu, vezměte si sprej, který je na tyto úkony vyráběn. Po dokončení této fáze skleník umyjte, a to jak z venkovní, tak vnitřní strany. I čistota skleníku patří mezi samotnou přípravu. Na místě je také ošetření půdy. Tu je nutné zbavit všelijakých škůdců pomocí různých aplikátorů. Pomoct ji můžete i kompostem, aby byla maximálně kvalitní a připravená na novou sezónu.

Skleník je potřeba pravidelně kontrolovat

Během zimy je dobré skleník pravidelně kontrolovat. Stanovit si na to můžete své volné dny. Stačí provést rychlou kontrolu, že je skleník v pořádku. Velkou kontrolu je nutné provést před začátkem sezóny. To je období, kdy se mohou ukázat další závady, popřípadě se objevit ty, jež jste spravovaly. Následně si stačí jen vyčkat na novou sezónu. Uvidíte, že vám vaše úroda jen poroste.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..