Kamenný koberec

Spojení přírodního kamene s chemií může vykouzlit zajímavý netradiční koberec. Přírodní oblázky zalité v průhledném lepidle můžete mít jak v interiéru, tak na venkovní terase, balkonu, ale i na chodnících či příjezdových cestách u domu a před garáží. Velice efektně a přitom prakticky působí lité kamenné koberce pod zahradní pergolou, nebo kolem zahradního bazénu.


U všech těchto ploch je postupně nahrazována tradiční dlažba touto novinkou, která poskytuje elegantní a luxusní vzhled i příjemnou chůzi, jelikož povrch kamenného koberce připomíná linoleum a podobné podlahové krytiny. K výhodám kamenných koberců kromě jiného patří nejen pestrá barevná škála, ale také nejrůznější tvary a velikost kameniva. Celkový vzhled nově vytvořené plochy závisí na tvaru a barvě oblázků, takže si můžete vybírat z opravdu pestré palety, kterou výrobci kamenných koberců nabízejí. Design ploch z kamenného koberce pak můžete volit podle daného místa a podle nejbližšího okolí. Například chodníky mezi okrasnými keři, stromy a květinami můžete zvolit v nenápadné hnědé barvě, která nebude rušit vnímání přirozené krásy rostoucí vegetace. Naopak pod pergolou, kolem bazénů či na balkoně si můžete vytvořit pestrou mozaiku podle svých představ.

3

Kamenný koberec si můžete nechat zhotovit od specializované firmy, která se postará o vše, od dovozu materiálu, přes pokládku až po konečnou úpravu. Ovšem jelikož je provedení kamínkového koberce poměrně jednoduchou záležitostí, je možné si pokládku provést i svépomocí. Tato činnost se stává stále oblíbenější, neboť v porovnání se zámkovou dlažbou či pokládkou zahradních šablon a jiného materiálu, má kamínkový koberec několik výhod. Především nemusíte příliš dbát na kvalitu a rovnost podkladového povrchu, který pouze nesmí mít trhliny. Jak příprava materiálu, tak i samotný průběh je rychlý a jednoduchý a práci zvládne i jedinec bez pomoci druhých osob. Než se pustíte do práce, je třeba si připravit základní pracovní pomůcky, kterými jsou hladítko, zednické naběračka nebo-li fanka, vrtačka s nástavcem na míchání a kýbl na míchání pojiva, kousek starého hadru, aceton, odměrka a konečně větší nádoba pro smíchání pojiva s kamínky.

K01

Začneme tak, že do větší nádoby nejprve nasypeme polovinu plniva. V menším vědru smícháme pryskyřici s tvrdidlem pomocí odměrky pro dosažení správného poměru. Poté polovinu připravené směsi nalijeme do nádoby s kamínky, zasypeme zbylou polovinou kamení a opět zalijeme druhou půlkou připravené pryskyřice s tvrdidlem.

20140829_112449

Pak vše důkladně promícháme a fankou nanášíme na povrch, který může tvořit beton, dřevo či dlažba. Nalitou směs je třeba zhutnit kovovým zednickým hladítkem a vyhladit do konečné podoby. Hladítko přitom neustále čistíme hadrem namočeným v acetonu, aby se nelepilo a netvořilo na povrchu defekty. Jelikož hmota rychle tuhne, je dobré si vždy připravit jen menší množství a pracovat rychle. Plocha je pak pochozí po 24 hodinách. Výhodou je, že tímto způsobem můžeme pomocí bednění vytvářet různé tvary, nebo i oblouky, pokud máme k dispozici vhodné například plastové pásy.

Zdroj obrázků: Topstone.cz a betonserver.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Jeden komentář k Kamenný koberec

  • Maty  napsal:

    No jako určitě si nechat udělat kamenný koberec od odborníka, my vsadili na prověřenou firmu presstone a vyplatilo se.

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..