Rajčata hlavou dolů už nevysázíme

Minulý rok jsme zaregistrovali masivní reklamu na pěstební vak pro závěsná rajčata. Na jedné straně jsme za každý experiment, který může usnadnit nebo zlepšit život zahrádkáře, na druhé straně jsme skeptičtí, pokud jde vysloveně o nesmysl a marketingové žvásty. Tak jsme si objednali zvýhodněné balení tří závěsných vaků na pěstování rajčat s tím, že to vyzkoušíme. Samozřejmě, že jsme sázení a pěstování rajčat hlavou dolů dokumentovaly a psali o tom i na tomto webu. Závěsný vak na rajčata si všimli i naši sousedé v zahradě. Oni i ostatní známí, kterým jsme o experimentálním pěstování závěsných rajčat řekli, se ptají, zda i letos budeme rajčata dolů hlavou pěstovat v naší zahradě.


Máme ještě dva nepoužité zabalené závěsné vaky a zřejmě na regálu i zůstanou, pokud si je někdo nevyprosí nebo pro ně nenajdeme jiné smysluplné využití. Hlavní důvod je ten, že úroda rajčat v závěsném vaku byla mizerná. Sazenice ze stejného výsevu na vyvýšeném záhonu rodily násobně více, než v závěsném vaku. Rajče hlavou dolů marně bojovalo s Přírodou i gravitací, což skončilo poškozením samotné rostliny.

přetočené rajče

Jednoduše je přirozené, že kořeny rostou směrem dolů a stonky směrem nahoru. A nic na tom nezmění ani masivní reklama Tomato Garden nebo jakékoli jiné firmy. Ještě i kdybyste zasadili velkou rostlinu do tohoto vaku, tak se časem jednotlivé větvičky stočí směrem nahoru. A těžké plody je opět polámou.

Rajčata i jiná zelenina prostě patří do květináčů a truhlíků, pokud je pěstujete na balkoně, nebo do záhonů s příslušnými oporami. Pak se dočkáte i slušné úrody. A nemusíte ze zeminy odstraňovat plastové zbytky rozpadajícího se závěsného vaku. Jednou nám to úplně stačilo a podruhé nebudeme pěstovat rajčata dolu hlavou v závěsném vaku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Jeden komentář k Rajčata hlavou dolů už nevysázíme

  • Dana Čosíková  napsal:

    No to je pravda,já jsem se ani nedopracovala k usazení rostliny,je to dost složité a takhle jsem si zlomila dvě rostliny,než se mi podařili zasunout rostlinu a pak mi stejně umřela ,takže na takovéhle výmysly už nenaletím.Nevím na co použít,doufám že něco vymyslím.

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..